Stomil wygrywa z Chojniczanką i łapie kontakt z czołówką.

W niedzielę Stomil Olsztyn podejmował na własnym boisku Chojniczankę Chojnice. Przed tym spotkaniem obie drużyny nie były zadowolone ze swojej pozycji w tabeli. Duma Warmii zajmowała 12 miejsce z 7 punktami po 6 kolejkach. Goście z kolei mieli punkt mniej i 15 lokatę. Biorąc to pod uwagę pewne było, że obie drużyny zrobią wszystko by zdobyć trzy punkty i mogliśmy spodziewać się ciekawego spotkania.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 14 minucie za sprawą trafienia Filipa Wójcika. Spotkanie było dość wyrównane i gospodarze, by być pewnie trzech punktów liczyli na drugie trafienie. Udało się to w końcówce pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:0 zdobył Michał Bezpalec. W drugiej połowie przez większą część spotkania gospodarze kontrolowali spotkanie. Nerwowo zrobiło się w końcówce, kiedy to w 76 min bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Tomasz Mikołajczak. Było to jednak ostatnie trafienie w tym spotkaniu i trzy punkty zostały w Olsztynie.

Dzięki tej wygranej Duma Warmii awansowała na 10 miejsce w tabeli i traci już zaledwie 3 punkty do pozycji wicelidera. Szansę na poprawę tej sytuacji i kolejne punkty Stomil będzie miał 11 września, kiedy podejmie KKS 1925 Kalisz.

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 2:1 (2:0)
Filip Wójcik 14, Michał Bezpalec 45 – Tomasz Mikołajczak 76 (k)

Poprzedni artykułWielkie emocje i trzy punkty KPS w Gniewinie
Następny artykułPort Lotniczy Olsztyn-Mazury: 100-tysięczny pasażer na zakończenie wakacji