Wielkie emocje i trzy punkty KPS w Gniewinie

KPS po słabszym początku sezonu bardzo chciał w sobotę w Gniewinie zdobyć komplet punktów w spotkaniu z miejscowym Stolemem. Sytuacja gospodarzy była jednak bardzo podobna i również oni bardzo liczyli na komplet punktów na własnym obiekcie.

W spotkanie lepiej weszli goście. KPS już w 14 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Daniela Sławińskiego. W 33 minucie do remisu doprowadzili jednak gospodarze. Bramkę na 1:1 zdobył Paweł Sobczyński. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. W drugiej połowie niestety szybko bramkę zdobyli gospodarze. W 47 minucie bramkę na 2:1 zdobył Patryk Sobczyński. Piłkarze ze stolicy Kociewia nie zamierzali jednak oddać punktów. W 60 minucie do remisu doprowadził Filip Łukasik a niespełna 15 minut później rzut karny wykorzystał Jakub Pek i i tym samym KPS wyszedł na prowadzenie. Więcej bramek nie padło i trzy punkty wrócił z piłkarzami do Starogardu. Po tym spotkaniu KPS awansował na 10 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty biało-zielono-biali będą mili 9 września, kiedy podejmą Błękitnych Stargard.

Stolem Gniewino – KP Starogard Gdański 2:3 (1:1)
Paweł Sobczyński 33′, Patryk Soboczyński 47′ – Daniel Sławiński 14′, Filip Łukasik 60′, Jakub Pek 74′ (k)