Start pokonał kolejnego beniaminka i awansował na 2 miejsce w tabeli

Elbląskie szczypiornistki po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad beniaminkiem z Gniezna w niedzielę spotkał się z kolejnym zespołem, który w tym sezonie awansował do Superligi, Ruchem Chorzów. Elblążanki w pierwszej kolejce wyszły ze swojego starcia zwycięsko i chciały również z szczypiornistkami z Chorzowa zgarnąć komplet punktów.

Spotkanie początkowo było wyrównane. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. Co prawda zawodniczkom z Elbląga udało się odskoczyć na kilka punktów to jednak w końcówce gospodynie zdołały zniwelować strat do 1 bramki. Po 30 minutach na tablicy wyników było 16:17. W drugiej połowie elblążanki osiągnęły większą przewagę około 5 trafień, której nie oddały do końca spotkania. Ostatecznie elblążanki wygrały spotkanie 33:27 i po dwóch kolejkach zajmują wysokie, drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. MVP spotkania została zawodniczka Startu Juliane Costa Pereira. Teraz przed elblążankami pierwsze stracie w tym sezonie przed własną publicznością. W niedzielę 25 września do Elbląga przyjadą zawodniczki MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg 27:33 (16:17)

Poprzedni artykułJarosław Kaczyński: Wierzę, że to początek IV portu RP