Start postawił się faworytkom. Zacięte spotkanie w Elblągu

Start Elbląg podejmował w sobotę KPR Gminy Kobierzyce. Faworytkami tego spotkania były przyjezdne, które walczą o 3 miejsce w tabeli. Elblążanki jednak nie zamierzały łatwo oddać punktów przyjezdnym.

Spotkanie od początku było wyrównane. Co prawda przyjezdne częściej prowadziły ale elblążanki nie pozwoliły im odskoczyć na więcej niż 2 trafienia. Ostatecznie po 30 minutach na tablicy wyników widniał wynik 12:14. Po przerwie niestety lepiej radziły sobie przyjezdne, które wyszły w pewnym momencie na 5 punktowe prowadzenie. Elblążanki jednak nie poddały się i starały się odrobić stratę. Ostatecznie udało się odrobić tylko cześć straty i spotkanie zakończyło się wygraną szczypiornistek z Kobierzyc 25:23. Po tym spotkaniu Start spadł na 7 miejsce w tabeli. Szansę na poprawę tej sytuacji elblążanki będą miały 9 kwietnia, kiedy udadzą się do Libina na spotkanie z miejscowym Zagłębiem.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 23:25 (12:14)