Młode koszykarki chcą rozwijać swoją pasję i pojechać na ćwierćfinały Mistrzostw Polski. – dołącz do zbiórki dla elbląskich koszykarek

Koszykarki U15 Truso Elbląg mają za sobą bardzo udany sezon w rozgrywkach wojewódzkich. W tabeli ligowej na koniec sezonu zajęły one pewne pierwsze miejsce, warto dodać, nie doznając goryczy porażki. Nie wiele gorzej poszło naszym zawodniczkom na finale strefowym, w którym musiały się zmierzyć nie tylko z zajmującą drugie miejsce w województwie Jedynką Nidzica, ale również zespołami z trójmiasta Basket Fred Kielno oraz GTK Gdynia.

W powyższym turnieju po dwóch pewnych zwycięstwach przegrały dopiero w spotkaniu z GTK Gdynia. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w turnieju strefowym zawodniczki awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, które odbędą się w Bochni i zmierzą się z takimi drużynami jak: TS MOSiR Bochnia, Bogdanka AZS UMCS Lublin i RMKS Rybnik. Tu jednak pojawia się problem z finansowaniem. Młode zawodniczki by pojechać na turniej i powalczyć o Mistrzostwo Polski potrzebują 9 700 złotych.

Zawodniczki nie zamierzają jednak czekać aż znajdzie się sponsor albo szukać dodatkowych funduszy w Urzędzie Miasta. Utworzona została zbiórka na platformie crowdfundingowej Zrzutka.pl. Tam w opisie zrzutki opisały:

„Młode i zdolne koszykarki z Elbląga wywalczyły udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U15K!

Dziewczyny pracowały bardzo ciężko na ten sukces kilka lat. Po drodze odnosiły wiele sukcesów i to nie tylko w koszykówce. Zajmowały wysokie miejsca na ogólnopolskich turniejach koszykówki. W jednym z największych turniejów koszykówki w Polsce „ELBASKET” w 2018 zajęły II, a w 2019 I miejsce! W 2019 roku wywalczyły również tytuł Wicemistrza Polski zajmując II miejsce na Finale Krajowym w Koszykówce dziewcząt Szkół Podstawowych w Żyrardowie! Od kilku lat co sezon uczestniczą w rozgrywkach pomorskiej oraz warmińsko-mazurskiej ligi koszykówki zajmując wysokie miejsca na podium! Dziewczyny wielokrotnie zdobywały także medale w zawodach lekkoatletycznych.

Chcemy jechać i walczyć! Jeżeli zachcesz wesprzeć zawodniczki – DZIĘKUJEMY! Prosimy o wpłaty oraz udostępnianie zrzutki.”

Już teraz widzimy, że idea pomocy zdolnym elblążankom się spodobała, na moment pisania artykułu zebrano już 5883 zł co stanowi już 60% zebranej kwoty. Zbiórka potrwa jeszcze 2 tygodnie.

Jeśli chcesz wspomóc elbląskie zawodniczki w spełnianiu swoich marzeń i umożliwić im walkę w turnieju ćwierćfinałowym zachęcamy do wsparcia elbląskich zawodniczek . Poniżej link do zbiórki

ZRZUTKA DLA ELBLĄSKICH KOSZYKAREK

Poprzedni artykułZa nami kolejne emocje na ligowych parkietach. Zobacz jakimi wynikami zakończyły się spotkania drużyn z regionu
Następny artykułKoniec z chipsami, fast foodem, margaryną i gotowymi sosami? Nie do końca, ale czekają nas spore zmiany