Podróże kształcą… jakie rzeczy z innych miast lub krajów warto przenieść do Elbląga?- poznaj odpowiedzi trójki kandydatów na Prezydenta

Kończy się nasz cykl PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM. Wszystkie komitety kandydatów na Prezydenta Elbląga otrzymywały od nas to samo pytanie. Z racji tego, że były to pytania w TRYBIE WYBORCZYM czas na odpowiedź był krótki. W trzeciej serii pytań odpowiedzi udzieliła tylko trójka kandydatów.

Podróże kształcą… jakie rzeczy z innych miast lub krajów warto przenieść do Elbląga?

Kampania wyborcza to spory wysiłek pracy i przede wszystkim dobra organizacja swojego sztabu wyborczego. Dlatego składamy serdeczne gratulacje dla trójki kandydatów Andrzeja Śliwki z PiS, Michała Missana z Koalicji Obywatelskiej oraz Stefana Rembelskiego z Mega Elbląg. Ta trójka kandydatów odpowiedziała na wszystkie 3 pytania w naszym cyklu PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM. Świadczy to o tym, że cała trójka świetnie zarządza czasem w kampanii co dobrze prognozuje na przyszłość jeśli idzie o zarządzanie miastem.

Na jedno pytanie odpowiedzi udzielił Paweł Rodziewicz z Nowy Elbląg.

Ani razu nie uzyskaliśmy odpowiedzi od Sławomira Malinowskiego z Razem dla Elbląga.

W dwóch pierwszych seriach pytań pytaliśmy o poniższe sprawy:

Złota rybka przybyła do kandydatów na Prezydenta Elbląga – o jaki konkretny temat ją poprosili? – Bogaty Region

Ile kosztują obietnice kandydatów? – tylko trzech kandydatów miała odwagę odpowiedzieć – Bogaty Region

W trzeciej serii pytań zapytaliśmy o to co kandydaci chcieliby przenieść do Elbląga z innych miast w Polsce lub zagranicy.Pytanie brzmiało:

Wielu z nas podróżuje po świecie. Które miasto z Pańskich podróży jest dla Pana przykładem i ma ciekawe rozwiązania, które zastosowałby Pan w Elblągu? Czy Elbląg może być miastem atrakcyjnym turystycznie? Co należałoby poprawić.

Kolejność jest ułożona wg. nadsyłanych odpowiedzi. Kto odpowiedział pierwszy jest na szczycie listy odpowiadających. Kto jako ostatni ten jest na końcu stawki odpowiadających.


Stefan Rembelski (MEGA Elbląg): Podziwiam wiele spraw w skandynawskich miejscowościach, szczególnie z Bergen

Właściwie jest nie wiele krajów w Europie w którym bym nie był i trudno jest wymienić duże miasto, które by się w jakiś oryginalny sposób wyróżniało np. komunikacją miejską lub innymi usługami miejskimi jak chociażby gospodarka odpadami. Jednak w każdym z miejsc gdzie udało mi się być jest coś ciekawego wynikającego z lokalnych uwarunkowań lub tradycji. U Skandynawów podziwiam ich przywiązanie do flagi gdzie w zasadzie na każdej posesji jest maszt flagowy na którym co dziennie, a nie od święta wisi flaga. To jest naprawdę budujące. Bergen ma fajną komunikację opartą na kolejce miejskiej i autobusach gdzie strefa dojścia to 15 minut do przystanku przy racjonalnej częstotliwości, a trzeba powiedzieć, że nie jest to teren płaski. Imponują też sposobem zbierania odpadów komunalnych oraz ich sortowaniem – każdy rodzaj ma swój dzień odbioru. Można by bez końca pisać o przyjaznych i praktycznych rozwiązaniach jak chociażby system kaucyjny na opakowania dzięki czemu nie spotyka się tu butelki, puszki na trawniku – bo kaucja jest na tyle wysoka, że warto zamożnym Norwegom oddać opakowanie do sklepu. Dodatkowo trudno nie wspomnieć też o administracji, która jest dostępna w każdym zakresie on-line. A służba zdrowia? Bajka – antybiotyk tylko w wyjątkowych sytuacjach. Ich pracowitość należy podziwiać i implementować na nasze podwórko.


Michał Missan (Koalicja Obywatelska): Zawsze imponowała mi Praga… z dobrych wzorców warto korzystać

Zawsze bardzo dobrze wspominam swoje podróże do Pragi. To piękne miasto, które kojarzy mi się z miastem najpiękniejszym, czyli Elblągiem. Oba miejsca łączy między innymi to, że Stare Miasto znajduje się nad rzeką. Praga to także bardzo dobre połączenia komunikacyjne i to będzie jeden z tematów, którym chciałbym zając się na początku mojej kadencji, jeśli wygram wybory. To oczywiście zupełnie inna skala, ale z dobrych wzorców zawsze warto korzystać.

.


Andrzej Śliwka (PiS): Elbląg ma stać się jedną z pereł w koronie tej części Europy

Elbląg musi wykorzystać zalety swojego położenia i ma szansę stać się niezwykle ważnym punktem na turystycznej mapie Polski. Warto by Elbląg przestał stać tyłem do jego naturalnego skarbu – rzeki Elbląg. Cieszę się, że mogłem pomóc w jej ożywianiu – poprzez rewitalizację Wyspy Spichrzów, budowę Porta Mare, czy wykonanie przekopu Mierzei Wiślanej. To właśnie rozwój Wyspy Spichrzów, elbląskiego Starego Miasta, ożywienie sportów wodnych i wykorzystanie Elbląga jako prawdziwej bramy na Mierzeję Wiślaną i Wysoczyznę Elbląską będzie mi przyświecać – a korzystać można z licznych wzorców jak np. miasta hanzatyckie. Elbląg ma stać się jedną z pereł w koronie tej części Europy. Zresztą wystarczy spojrzeć na przedwojenne zdjęcia naszego miasta, by zobaczyć, ile jeszcze można zrobić, by nasze miasto stało się piękniejsze. Niestety nie pomagają w tym aktualne władze Elbląga, które wydają pozwolenia na budowę kontrowersyjnych, szpecących inwestycji. Z kolei tam, gdzie jest autentyczna potrzeba dialogu z mieszkańcami – jak choćby w kwestii budowy nowego stadionu dla Elbląga władze pozostają głuche. Ja mam zamiar o potrzebach Elbląga rozmawiać z mieszkańcami, z przedsiębiorcami tak jak to robi Prezydent Stalowej Woli.


Paweł Rodziewicz (Nowy Elbląg)BRAK ODPOWIEDZI


.


Sławomir Malinowski (KWW Razem dla Elbląga)BRAK ODPOWIEDZI


.


Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w naszym cyklu i życzymy dużo dobrego 7 kwietnia. Niech wygra lepszy!

Poprzedni artykułCentrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży otwarte
Następny artykułOstatnia sesja Rady Miejskiej VIII kadencji samorządu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze