MEGA ELBLĄG wchodzi do gry o Prezydenta Elbląga i Radę Miasta! – Jest pierwsza propozycja dla pozostałych komitetów…

Stefan Rembelski, 8 lutego w Tłusty Czwartek, wspólnie z Waldemarem Siudą i Jackiem Zbrzeźnym poinformowali o zarejestrowaniu komitetu wyborczego, który powalczy w najbliższych wyborach o Prezydenta Elbląga oraz zdobycie jak największej ilości Radnych. Nazwa Komitetu to KWW Stefana Rembelskiego – MEGA Elbląg – Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim. Padła pierwsza propozycja dla pozostałych komitetów – jak odpowiedzą na prośbę MEGA ELBLĄGA, któremu lideruje Stefan Rembelski?

MEGA ELBLĄG wchodzi do gry… wkrótce więcej szczegółów

Z racji Tłustego Czwartku zaczęło się oczywiście od drobnego poczęstunku pączkami dla wszystkich zgromadzonych podczas konferencji prasowej. Po części degustacyjnej Stefan Rembelski oraz działacze KWW Mega Elbląg – Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim przeszli już do konkretnych zapowiedzi jak będzie wyglądała ich kampania wyborcza oraz program na rozwój naszego miasta.

Ruch obywatelski KWW Mega Elbląg – Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim to grupa osób, które w zeszłym roku popierały inicjatywę referendalną odwołującą Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz obecną Radę Miasta. Lider tego ruchu obywatelskiego od wielu lat twierdzi, że naszemu miastu jest potrzebne mądre podejście do spraw finansowych miasta tak by nie potęgować długów dla przyszłych pokoleń oraz by miasto miało środki na rozwój gospodarczy, a nie płacenie drogich odsetek za pożyczone długi.

Przedstawiciele ruchu zapowiedzieli, że już wkrótce zostanie zaprezentowana strona internetowa oraz inne formy kontaktu z wyborcami, które pozwolą dobrze poznać ich 12 głównych postulatów, listy kandydatów i zapoczątkować nową jakość relacji pomiędzy mieszkańcami a kandydatami na urząd Prezydenta Elbląga oraz Radnymi.

Stefan Rembelski zaapelował też do dziennikarzy, aby dopytywali wszystkich kandydatów wnikliwie i dogłębnie o wszelkie sprawy związane z rozwojem Elbląga, tak aby była to kampania merytoryczna a mieszkańcy poznali plany poszczególnych komitetów.

MEGA ELBLĄG – Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim składa pierwszą propozycję dla pozostałych komitetów… Jak zareagują?

Ważnym punktem konferencji prasowej była propozycja o jaką zaapelowali przedstawiciele KWW Stefana Rembleskiego – MEGA Elbląg do pozostałych komitetów.

Propozycja 1

Urlop na czas kampanii wyborczej kandydatów związanych z instytucjami miejskimi

Apel do kandydatów związanych z instytucjami samorządowymi aby na czas kampanii wzięli urlop tak by nie mieszać spraw służbowych i swojego stanowiska z prowadzoną przez siebie kampanią wyborczą

Propozycja 2

Jawność wpłat na komitety wyborcze – Publikacja wpłat raz w tygodniu

Apel odnośnie jawności wpłat jakie są dokonywane na wsparcie komitetów. KWW MEGA ELBLĄG – Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim jest za tym aby raz w tygodniu wszystkie komitety publikowały kto wpłaca i wspiera poszczególne komitety. Chodzi o to, aby elblążanie mieli świadomość i wiedzę, czy będzie dochodziło do wpłat większej ilości pieniędzy na konto poszczególnych komitetów, które mogą później uzależniać pewne działania przyszłych decydentów…

Zwłaszcza druga propozycja będzie niezwykle interesować mieszkańców i wskaże już na starcie kampanii, który z komitetów jest za jawnością życia publicznego…


Poprzedni artykułEKS Start Elbląg dostarczył emocji swoim kibicom… Cenne zwycięstwo elblążanek
Następny artykułPolicja szuka ludzi z pasją i odwagą – czy jesteś taką osobą?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze