Wygrana Smoków w Radomnie

W ubiegły weekend piłkarze Zatoki zmierzyli się w Radomnie z miejscowym Radomiakiem. Przed tym spotkaniem obie drużyny miały po 3 punkty ale wydawało się, że to braniewianie uchodzą w tym spotkaniu za faworyta.

Patrząc po wcześniejszych spotkaniach obu drużyn mogliśmy spodziewać się, że nie zabraknie bramek. Jako pierwsi na prowadzenie wyszły smoki. W 22 bramkę dla braniewian zdobył Bogdan Wieliczko. Gospodarze nie zamierzali jednak łatwo oddać punktów i doprowadzili do remisu. Bramkę na 1:1 dla zdobył w 38 minucie Radosław Lewicki. Było to ostatnie trafienie w pierwszej połowie. W 63 minucie padła druga bramka dla Zatoki. Trafienie na swoje konto zapisał Oskar Rynkowski. 5 minut później za sprawą trafienia zawodnika gospodarzy, Dawida Górzyńskiego znów był remis. W kolejnych minutach do bramki trafiały już jednak tylko Smoki. W 71 minucie na 3:2 trafił Jakub Szpakowski. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 4:2 i 3 punkty pojechały do Braniewa. Po tym spotkaniu Zatoka z 6 punktami awansowała 4 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty Smoki będą miały 27 sierpnia, kiedy podejmą Czarni Rudzienice.

Radomiak Radomno – Zatoka Braniewo 2:4 (1:1)
Radosław Lewicki 39′, Dawid Górzyński 68′ – Bodgan Wieliczko 22′, Oskar Rynkowski 63′, Jakub Szpakowski 71′, 90′