Ten wynik będzie śnił się żółto-biało-niebieskim. Kolejna w tym sezonie porażka 0:1 elblążan

W sobotę kolejne spotkanie w eWinner II lidze rozegrali piłkarze elbląskiej Olimpii. Po słabszych występach w ostatnich spotkaniach elblążanie bardzo chcieli zgarnąć komplet punktów przed własną publicznością, które pozwoliłyby zachować szanse na walkę o baraże do 1 ligi. Inny cel ale podobną motywację mieli również goście, którzy bardzo potrzebowali punktów, które są niezbędne w ich walce o utrzymanie.

Spotkanie niestety nie zaczęło się dobrze dla elblążan. Na samym początku spotkania groźnie wyglądającej kontuzji doznał Marcin Czernis i konieczna była pierwsza zmiana. W dalszej części pierwszej połowy nie wiele się działo na boisku. Groźnych sytuacji było niewiele i po 45 minutach wciąż było bez bramek. W drugiej połowie Olimpia prezentowała się lepiej i częściej zaczęła zagrażać bramce Zagłębia. Nie przełożyło się to jednak na trafienia, przynajmniej jeśli mówimy o golach Olimpii bo do bramki trafili goście. Błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Cheikhou Dieng i to goście wyszli na prowadzenie. Olimpia próbowała przynajmniej doprowadzić do remisu i trzeba przyznać, że w drugiej połowie była drużyną lepsza to nie zdołała pokonać bramkarza gospodarzy i po kolejnej porażce w tym sezonie 0:1 Olimpii to Zagłębie cieszyło się z 3 punktów.

Po tej porażce Olimpia praktycznie straciła szansę na baraże. Do 6 KKS Kalisz żółto-biało-niebiescy tracą już 6 punktów. W najbliższej kolejce elblążanie zmierzą się na wyjeździe w Warszawie z miejscową Polonią.

Olimpia Elbląg – Zagłębie II Lubin 0:1 (0:0)