Szczypiornistki EKS Startu Elbląg pechowo przegrywają z EUROBUD JKS Jarosław

Po dobrym meczy elblążanek na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski wszyscy kibice piłki ręcznej liczyli na kolejne punkty w meczu siebie z EUROBUD JKS Jarosław. Niestety o wyniku meczu zadecydowała pechowa końcówka, i to przyjezdne cieszyły się z wygranej.

Przed meczem EKS Start Elbląg miał 5 punktów w tabeli, z kolei przyjezdne 3 punkty. Mecz zapowiadał się więc wyrównanie, a obydwa zespoły liczyły na zgarnięcie pełnej puli.

Mecz rozpoczął się dobrze dla drużyny z Elbląga. Kolejny raz dobre zawody rozgrywała Katarzyna Cygan, która swoimi rzutami wyprowadziła EKS Start Elbląg na kilka bramek przewagi. Niestety naszej zawodniczce znów przytrafiła się kontuzja, i zmuszona była opuścić parkiet. Kolejna z parkietu w późniejszym fragmencie gry opuściła Barbara Chromańska.

Spowodowało to, że przyjezdne nabrały pewności siebie i powoli zaczęły odrabiać dystans, a nawet wyjść na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:13 dla zespołu EUROBUD JKS Jarosław.

Niestety druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla elblążanek. Przyjezdne przez początek drugiej połowy grały z przewagą dwóch zawodniczek, i skutecznie wykorzystały ten okres gry wychodząc na 3 bramkową przewagę.

Gospodynie po golu Nikoli Głębockiej zbliżyły się do rywalek na wynik 16:17.

Niestety od 50 minuty zawodniczki EKS Start Elbląg zacięły się w ofensywie. Z kolei drużynie z Jarosława wychodziło wszystko.

W efekcie wynik końcowy na tablicy wyglądał bardzo niekorzystnie dla elblążanek, choć z przebiegu całego meczu nie czuło się aż takiej różnicy jakości zespołów jakby to wskazywał ostateczny wynik.

Mecz zakończył się wynikiem 18:24.

W kolejnym meczu EKS Start Elbląg zagra 15 października z Koroną Handball Kielce. Teraz czeka nas przerwa na mecze reprezentacji. Miejmy nadzieję, że będzie to dobry czas dla naszych zawodniczek i trenera by w spokoju doszlifować niektóre elementy gry zespołu, które wymagają jeszcze poprawy.

EKS Start Elbląg – EUROBUD JKS Jarosław 18:24 (12:13)

EKS Start Elbląg: Pająk, Hypka, Żarnoch – Wołoszyk 5, Cygan 4, Kopańska 2, Tarczyluk 2, Choromańska 1, Peplińska 1, Szczepanik 1, Kostuch 1, Głębocka 1, Dworniczuk, Owczarek, Kozak.

EUROBUD JKS Jarosław: Durasinović, Kukharchyk – Balsam 7, Smolinh 6, Dorsz 3, Volovnyk 3, Gadzina 2, Nestsiaruk 2, Mrden 1, Matuszczyk, Guziewicz, Strózik, Vukcević, Kozimur.

Poprzedni artykułZa nami środa pełna sportowych emocji. Jak poradziły sobie drużyny z regionu?