Za nami środa pełna sportowych emocji. Jak poradziły sobie drużyny z regionu?

W tym tygodniu środa obfitowała w sportowe emocje zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Zwycięsko z pierwszego spotkania w walce o rozgrywki grupowe GIBA Europe Cup wyszedł Trefl Sopot. Do kolejnej rundy Pucharu Polski awansowali pierwszoligowcy z Gdyni oraz z Olsztyna. Niestety sztuka ta nie udała się Sokołowi Ostróda. Walkę o Superpuchar Polski przegrały koszykarki VBW Arki Gdynia a spotkanie ligowe szczypiornistki elbląskiego Startu.

Trefl wraca do Europy

Trefl Sopot rozpocznie dzisiaj kwalifikacje do fazy grupowej FIBA Europe Cup. Rozgrywki rozpoczną się w formie turniejowej bańki, a półfinałowym rywalem Trefla w bułgarskiej Sofii będzie ukraińskie BC Dnipro. Początek środowego spotkania już o godzinie 15:00. Jeśli zawodnikom z Sopotu uda się pokonać rywali to w piątek zmierzą o awans do fazy grupowej ze zwycięzcą meczu Iraklis Saloniki:BC Akademik Plovdiv.

Trefl wygrał z Dnipro i powalczy o zwycięstwo w turnieju

W środowe popołudnie Trefl Sopot zmierzył się w Sofii w pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do fazy grupowej FIBA Europe Cup. Koszykarze z Sopotu zmierzyli się z ukraińskim BC Dripro. Spotkanie rozpoczął się dobrze dla polskiego zespołu, który wygrał pierwszą kwartę 25:12. Drugie 10 min to pogoń rywali, którzy ostatecznie wygrali tą partię 26:19 i zniwelowali stratę do 6 punktów. Po przerwie zawodnicy Dnipro szybko odrobili pozostałe straty. Sopocianie nie zamierzali jednak oddać tego spotkania i choć kwarta ta padła łupem rywali 22:17 to Trefl wciąż prowadził jednym punktem. Decydująca partia choć wyrównana to ostatecznie zakończyła się wygraną polskiego zespołu 17:22 i cały mecz 88:82. Teraz przed Treflem mecz o wygraną w turnieju. W piątek sopocianie zmierzą się z greckim Iraklisem BC.

TREFL SOPOT vs BC DNIPRO
88:82 (25:12, 19:26, 17:22, 27:22)

Pewna wygrana Arki w Bełchatowie

Arka Gdynia w środę w Bełchatowie zagrała z miejscowym GKS-em w meczu 1/32 Pucharu Polski. Faworytem w spotkaniu z drugoligowcem byli żółto-niebiescy, którzy pokazali to na boisku. Już po 3 minutach goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Harisa Memicia. W 15 minucie było już 2:0 dla Arki. Prowadzenie gości podwyższył Artur Siemaszko. Kolejna bramka padła przed gwizdkiem na przerwę, kiedy to drugie trafienie w tym spotkaniu odnotował Siemaszko. Arka w drugiej połowie kontrolowała to spotkanie a na dodatek jeszcze dwa razy pokonała rywali. Najpierw w 50 minucie trzecią swoją bramkę w tym spotkaniu zdobył Siemaszko. Wynik spotkania w 75 egzekwując 11 ustalił Christian Aleman. Arka pewni wygrała to spotkanie. O tym, z kim zmierzy się w kolejnej rundzie zadecyduje losowanie, które odbędzie się 1 października o godzinie 12:00.

GKS Bełchatów – Arka Gdynia
Siemaszko – 3 (15′, 45′, 50′), Memić 3′Aleman 76′ (karny)

Sokół odpada z Pucharu Polski

Ostródzianie w środę w ramach Pucharu Polskie zmierzyli się na własnym boisku z Pogonią Siedlce. Od początku spotkania więcej przy piłce byli goście, ale defensywa gospodarzy nie pozwoliła na zbyt dużo i po 45 minutach był remis i na bramki musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Niestety pierwszą z nich zdobyli goście. W 54 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Górskiego. Gospodarze próbowali doprowadzić do remisu ale niestety im się to nie udało. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił ponadto drugi raz pokonując bramkarza Sokoła Górski i to goście cieszyli się z awansu do 1/16 Pucharu Polski. Gospodarzom pozostaje teraz walka w lidze, gdzie już 3 października zmierzą się z na wyjeździe z rezerwami wrocławskiego Śląska.

Sokół Ostróda – Pogoń Siedlce 0:2 (0:0)
Maciej Górski (54′, 90′)

Superpuchar Polski nie dla VBW Arki Gdynia

W środowy wieczór w Poznaniu o Superpuchar Polski walczyły VBW Arka Gdynia oraz BC Polkowice. Starcie pomiędzy aktualnymi Mistrzyniami Polski z Gdyni a wicemistrzyniami z Polkowic rozpoczął się od niewielkiej przewagi Arki, która po pierwszej kwarcie prowadziła 13:10. W drugiej kwarcie przewagą osiągnęły koszykarki z Polkowic, które wygrały tą partię 30:24 i wyszły na 3 punktową przewagę. Trzecia kwarta miała dwie fazy. Najpierw to Wicemistrzynie Polski miały przewagę i podwyższyły swoją przewagę by w końcu kwarty po serii gdynianek ją stracić i dać rywalko dojść do remisu a nawet pozwolić gdyniankom prowadzić przed ostatnią kwartą jednym punktem. Czwarta kwarta dostarczyła dużo emocji ale ostatecznie padła łupem zespołu z Polkowic, który wygrał ją 23:18 i całe spotkanie 77:72. Superpuchar Polski pojechał do Polkowic.

VBW Arka Gdynia a BC Polkowice
72:77 (13:10, 24:30, 17:14, 18:23)

Porażka Startu

Szczypiornistki elbląskiego Startu podejmowały w środę EUROBUD JKS Jarosław. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli były elblążanki, ale wiadomo było, że spotkanie może być bardzo wyrównane. Tak też było zwłaszcza w pierwszej części spotkania, która zakończyła się wygraną przyjezdnych 13:12. W drugiej połowie lepiej poradziły sobie zawodniczki z Jarosława i to one wygrały to spotkanie 24:18. Po tym spotkaniu Start zajmuje 7 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty elblążanki będą miały 15 października, kiedy to podejmą Suzuki Koronę Handball Kielce. . Więcej o spotkaniu i galeria zdjęć TUTAJ https://bogatyregion.pl/sport/2021/09/29/szczypiornistki-eks-startu-elblag-pechowo-przegrywaja-z-eurobud-jks-jaroslaw/

EKS START Elbląg – EUROBUD JKS Jarosław 18:24 (12:13)

Stomil w kolejne rundzie Pucharu Polski

Stomil Olsztyn po słabym początku sezonu wydaje się wraca na właściwe tory. W ostatniej ligowej kolejce pokonał on faworyzowaną Miedź Legnica i dobrych humorach podszedł do starcia w 1/32 Pucharu Polskie z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie było bardzo emocjonujące a obie drużyny kończyły go ostatecznie w 10. Po stronie gospodarzy w 59 minucie boisko opuścił za drugą żółtą kartkę Jonathan Simba Bwanga. Po stronie Sandecji drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał w 82 minucie Sebastian Rudoł. O tym, która z drużyn awansuje do 1/16 Pucharu Polski zadecydowała bramka z 50 minuty, kiedy to ku uciesze miejscowych kibiców do bramki Sandecji trafił Karol Żwir. O tym kto będzie rywalem w 1/16 przekonamy się już w piątek. Losowanie kolejnej rundy rozgrywek o godzinie 12:00.

Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Żwir (50′)

Poprzedni artykuł„IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA” w Centrum Kultury w Ostródzie
Następny artykułSzczypiornistki EKS Startu Elbląg pechowo przegrywają z EUROBUD JKS Jarosław