Kociewskie Diabły wygrywają i awansują o najlepszej czwórki Suzuki 1 ligi

Po przywiezieniu cennej wygranej w Tychach i sobotniej pewnej wygranej u siebie 108:76 w sobotę Kociewskie Diabły w niedzielę w ćwierćfinałowym spotkaniu nr 4 ponownie we własnej hali podejmowali GKS Tychy i ewentualne zwycięstwo w tym spotkaniu dawało upragniony awans o półfinałów play-off 1 ligi.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się do wyrównanej gry obu zespołów. W dalszej części tej kwarty zespoły zdobywały punkty seriami. Najpierw gospodarze wypracowali sobie przewagę, którą po swojej serii punktów odrobili goście sami wychodząc na prowadzenie 21:20 na koniec kwarty. W drugiej kwarcie początkowo lepiej radzili sobie goście powiększając przewagę. Kociewskie Diabły złapały z czasem swój rytm, odrobiły stratę a o tego wygrywając tą partię 23:11 wyszli zeszli na przerwę prowadząc 43:32.

Po przerwie gospodarze poszli za ciosem i szybko powiększyli przewagę do 18 punktów. Ostatecznie przed decydującą kwarta starogardzki zespół miał 19 punktów przewagi i wydawało się, że nic nie może już odebrać wygranej i awansu Kociewskim Diabłom. W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali spotkani i ostatecznie wygrali mecz 88:69 i całą ćwierćfinałową rywalizację 3:1.

Teraz przed SKS-m wyjazd na półfinałowe dwa spotkania z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. W dotychczasowych dwóch spotkaniach w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami dwukrotnie lepsi byli rywal. Na wyjeździe padł wynik 78:66 a w hali Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie 75:86. Na pewno jednak zespół ten jest w zasięgu Kociewskich Diabłów.

SKS Starogard Gdański – GKS Tychy 88:69 (20:21, 23:11, 27:19, 18:18)

Poprzedni artykułKolejny mecz… Kolejne 0:1 żółto-biało-niebieskich