Pogoń przerwała serię KPS-u

W piątek w Szczecinie KPS zmierzył się z drugim zespołem miejscowej Pogoni. Przed tym spotkaniem starogardzianie mieli za sobą serię 10 kolejnych spotkań bez porażki i liczyli, że również z trudnego szczecińskiego terenu uda się wrócić z punktami. Wiadomo było jednak, że zajmujący przed tym spotkaniem 3 miejsce w tabeli gospodarze łatwo nie oddadzą punktów.

Mecz rozpoczął się dość dobrze dla gości. Piłkarze ze stolicy Kociewia w 20 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Piotra Łysiaka. Gospodarze po tym trafieniu próbują doprowadzić do remisu ale KPS w pierwszej połowie nie pozwolił sobie na stratę bramki. Gospodarze najlepszą szansę na to mieli tuż przed przerwą, kiedy sędzia wskazał na „wapno” ale strzał ten wybronił Hieronim Zoch. Po przerwie gospodarze wciąż dążyli do odwrócenia losów tego spotkania. Udało się im to w 64 minucie, kiedy do bramki KPS-u trafił Kacper Zaborski. Po tej bramce wciąż przeważali gospodarze, choć i starogardzianie mieli swoje sytuacje. W 82 niestety było już 2:1. Pogoń wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Fabiana Pacha. W kolejnych minutach obraz meczu się zmienił i to KPS dążył do remisu. Niestety nic to nie dało i mimo sytuacji wynik już nie uległ zmianie. Po tym spotkaniu KP Starogard Gdański zajmuje 5 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty starogardzianie będą mieli w Wielką Sobotę, kiedy na własnym boisku podejmą Zawiszę Bydgoszcz.

Pogoń II Szczecin – KP Starogard Gdański 2:1 (0:1)
Kacper Zaborski 64′, Fabian Pach 82′ – Piotr Łysiak 19′

Poprzedni artykułLiteratura nieprzeciętna w Oranżerii
Następny artykułOlimpia jak reprezentacja. Szybka bramka i niespodziewana porażka Olimpii