Przełamanie Kociewskich Diabłów. SKS wygrywa w Starogardzie z MKKS Żak Koszalin

W czwartkowy wieczór koszykarze SKS Starogard Gdański podejmowali we własnej hali MKKS Żak Koszalin. Dla gospodarzy spotkanie było okazją do powrotu na zwycięską ścieżkę i rehabilitację za wysoką porażkę w Tychach.

Spotkanie nie rozpoczęło się niestety dobrze dla Kociewskich Diabłów i goście wyszli na prowadzenie. Z czasem gospodarze doprowadzili do wyrównania ale ostatecznie to koszykarze z Koszalina zakończyli pierwszą kwartę prowadząc 22:15. W drugiej kwarcie mecz się odwrócił i to SKS był dużo lepszy wygrywając tą cześć spotkania 32:14 i wypracowując sobie 11 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie gospodarze wygrali 28:22 i przed decydującą kwartą mieli 17 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie Kociewskie Diabły kontrolowały spotkanie i wygrały ostatecznie 91:76.

Po tym spotkaniu SKS Starogard Gdański awansował na 4 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty Kociewskie Diabły będą miały 26 października, kiedy podejmą w derbach Kociewia Deckę Pelplin.

SKS Starogard Gdańsk – MKKS Żak Koszalin 91:76 (15:22, 32:14, 28:22, 16:18)

Poprzedni artykułWysoka porażka Startu w Kobierzycach. Przerwana zwycięska passa wyjazdowa elblążanek
Następny artykułJoshua Tuaniga przed wyjazdowym spotkaniem z Aluron CMC Wartą Zawiercie