Wysoka porażka piłkarzy KP Starogard Gdański

W sobotnie popołudnie KP Starogard Gdański w pierwszym spotkaniu ligowym w tym roku podejmowali Błękitnych Stargard. Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Co prawda goście byli wyżej w tabeli ale pomiędzy zespołami było zaledwie 4 punkty różnicy.

W pierwszej połowie przewagę mieli przyjezdni, ale nie przekładało się to na brami i po 45 minutach na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0. W drugiej połowie niestety dla gospodarzy piłkarze ze Stargardu szybko wyszli na prowadzenie. W 46 minucie z 11 bramkarza gospodarzy pokonał Maciej Liśkiewicz. Kilka minut później było już 2:0 a podwyższenie gości podwyższył Damian Niedojad. Kolejna bramka padła w 70 minucie. Prowadzenie gości na 3:0 podwyższył Jakub Stawski. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 4:0 w 81. Gospodarze poza stratą punktów stracili również na najbliższe mecze swojego kapitana. Filip Sosnowski opuścił boisko w 83 minucie za czerwoną kartkę. KP Starogard po tym spotkaniu zajmuje 11 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie starogardzianie rozegrają 16 marca, kiedy podejmą Pogoń Nowe Skalmierzyce.

KP Starogard Gdański – Błękitni Stargard 0:4 (0:0)
Maciej Liśkiewicz (46′ (k)), Damian Niedojad (53′), Jakub Stawski (70′, 81′)