Pewna wygrana Kociewskich Diabłów z wiceliderem

W niedzielny wieczór w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby SKS Starogard Gdański podejmował Górnik Trans.eu Wałbrzych . Przed tym spotkaniem za faworyta uchodzili goście, którzy o wiele lepiej sobie radzili i zajmowali 2 miejsce w tabeli i mieli 13 punktów więcej niż gospodarze. Spotkanie pokazało jednak, że pozycja w tabeli to nie wszystko.

Kociewskie Diabły dobrze weszły w to spotkaniu i już po pierwszej kwarcie prowadziły 22:15. Drugie 10 minut to jeszcze lepsza gra koszykarzy z Kociewia którzy rozbili w niej zespół z Wałbrzycha 25:11 i po 20 minutach mając już 21 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie początkowo przewaga gospodarzy wzrosła ale goście dzięki serii punktów zdołali doprowadzić do wyrównanego wyniku w tej kwarcie (18:17). W decydującej kwarcie goście co prawda zdołali odrobić 10 punktów ale było to za mało na starogardzian. Kociewskie Diabły dzięki temu ważnemu zwycięstwu awansowali na 11 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty zawodnicy z Kociewia będą mieli 16 marca, kiedy podejmą we własnej hali TBS Śląsk Wrocław.

SKS Starogard – Górnik Trans.eu Wałbrzych 85:73 (22:15, 25:11, 18:17, 20:30)