Kociewskie Diabły robiły beniaminka

W sobotni wieczór Kociewskie Diabły podejmowały na własnym boisku MKS-em Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód. Przed tym spotkaniem było wiadomo, że to gospodarze będą faworytem. Rywale w dotychczasowych 7 kolejkach nie zaznali smaku wygranej.

Gospodarze od początku osiągnęli przewagę i po pierwszej kwarcie prowadzili 24:14. W drugiej kwarcie obraz spotkania się nie zmienił. To Kociewskie Diabły prezentowały się lepiej i podczas tych 10 minut rzucili 20 punktów przy 9 rywali schodząc tym samym na przerwę prowadząc 44:23. Druga połowa to lepsza gra gości, którzy próbowali odrobić straty. Ostatecznie wygrali tą partię 25:22. W decydującej partii jednak znów dominowali gospodarze wygrywając ja 24:9 i całe spotkanie 90:57.

Dzięki tej wygranej Kociewskie Diabły awansowały na 5 miejsce w tabeli. Koszykarze ze Starogardu kolejną szanse będą miały 5 listopada, kiedy zmierza się w Krośnie z miejscowym Miastem Szkła.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód 90:57( 24:14 | 20:9 | 22:25 | 24:9 )

Poprzedni artykułCoraz gorsza sytuacja KPS-u. Porażka z ostatnim w tabeli Wikędem Luzino