poniedziałek, 18 stycznia, 2021
Pomorskie Starogard Gdański Czy Prezydent Janusz Stankowiak stracił wzrok? - starogardzianie przerażeni tłokiem w autobusach...

Czy Prezydent Janusz Stankowiak stracił wzrok? – starogardzianie przerażeni tłokiem w autobusach w środku pandemii koronawirusa

Rok 2021 to dalej dyskusje na temat pandemii, która staje się coraz bardziej uciązliwa dla wszystkich i coraz bardziej kosztowna. Pada wiele krytyki pod adresem polskiego rządu, jednak niestety, co pokazują przykłady kolejnych miast, także samorządy nie panują całkowicie nad sytuacją i powodują spore kłopoty dla polskiej służby zdrowia. Nie oszczędzajmy na zdrowiu mieszkańców! – grzmią mieszkańcy Starogardu Gdańskiego.

Zatłoczone autobusy w środku pandemii – to widoki ze Starogardu Gdańskiego

Pandemia to olbrzymie koszty dla Skarbu Państwa, przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić swoich biznesów nawet z zachowaniem ostrego reżimu sanitarnego. Podczas gdy wielu starogardzkich restauratorów nie może otworzyć swoich biznesów nawet gdyby przy stolikach w lokalu siedział np. mąż z żoną, to w tym samym czasie, miasto zarządzające komunikacją zbiorową kompletnie nie przestrzegając reżimu sanitarnego. Dzięki temu, że samorządy w Polsce udają, że problemu nie widzą, mają wyższe wpływy z biletów do kasy miejskiej.

Radny Sebastian Kucharczyk z PiS poruszył ten ważny problem wrzucając przykładowe zdjęcia z autobusu w Staroagardzie Gdańskim. Prezentujemy je poniżej:

W autobusie powinno być maksymalnie 27 osób. Na załączonych zdjęciach widzimy, że dystansu społecznego kompletnie nie ma. Nie jest to tylko problem naszego miasta, o podobnej sprawie pisaliśmy również w Elblągu gdzie również prowadzimy portal.

https://bogatyregion.pl/warmia-i-mazury/elblag/2021/01/09/w-srodku-pandemii-sciskacie-elblazan-w-pojedynczym-wagonie-szokujace-zdjecia-po-reformie-komunikacji-miejskiej/

Prezydent Janusz Stankowiak najwyraźniej problemu nie dostrzega. Gdyby dostrzegał powinniśmy już dawno mieć konferencję prasową z informacją od Prezydenta Starogardu Gdańskiego, który zapowiedział by, że ze względów na troskę o zdrowie mieszkańców zwiększa w mieście częstotliwość kursów autobusów by limity napisane na kartkach miały szansę być spełnione.

Wiążę się to wiadomo z nakładami finansowymi, ale skoro Starogard Gdański stać na budowę drogi do nikąd jak kiedyś informował Radny PiS przy ul. Iwaszkiewicza to chyba stać również nasze miasto na częstsze kursy autobusów w godzinach szczytu.

Panie Prezydencie Starogardu Gdańskiego proszę nie udawać, że problemu nie ma – Zdrowie starogardzian jest najważniejsze a w takich warunkach nie ma szans by pandemia koronawirusa nie rozwijała się w Starogardzie Gdańskim. Pora na pilne działania!

Subskrybuj
Powiadom o 
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze

Do 29 stycznia można składać uwagi dotyczące raportu firmy GRASO

Do 29 stycznia można składać uwagi do raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Wniosek firmy GRASO na wydanie decyzji środowiskowej dla przetwarzania odpadów foliowych...

Z regionu

Luis Valcarce zawodnikiem Arki Gdynia

Urodzony w Ponferradzie zawodnik może występować na pozycjach lewego obrońcy, lewego wahadłowego lub skrzydłowego. 27-letni Hiszpan związał się z Arką 1,5-rocznym kontraktem z opcją...
0
Chcieli byśmy poznać Twoje zdanie. Skomentujx
()
x