Kolejny weekend to kolejne sportowe emocje. Tym razem nie licząc rozgrywek piłkarskich czekać nas będą kluczowe rozstrzygnięcia. Bezsprzecznie największym wydarzeniem będzie finał Pucharu Polski szczypiornistek w Elblągu, gdzie powalczy miejscowy Start. Elblążanki powalczą o w sobotę o finał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski a w wypadku wygranej w niedzielę zmierza się z zwycięzcą drugiego półfinału KGHM MKS Zagłębie Lubin – PGE El-Volt Lublin.
Kluczowe rozstrzygnięcia czekać będą również Wybrzeże Gdańsk. Szczypiorniści z Gdańska zagrają rewanżowe spotkanie w płocku z miejscowym Orlenem. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Orlenu i szanse na awans wydają się niestety bardzo małe. Większe szanse na sprawienie niespodzianki będą mieli koszykarze SKS Starogard Gdański, którzy rozegrają kolejne spotkanie półfinałowe play-off. Niestety do rywalizacji w Starogardzie Kociewskie Diabły podejdą po dwóch porażkach w Bydgoszczy i by pozostać w grze muszą wygrać oba spotkania we własnej hali.
Swoje mecze rozegrają również piłkarze. W Ekstraklasie bardzo trudne zadanie czekać będzie Arkę Gdynia, która zmierzy się w Poznaniu z prawdopodobnie przyszłym Mistrzem Polski Lechem Poznań. Ciekawe spotkanie czekać będzie również Lechię Gdańsk, która zagra w Łodzi z miejscowym Widzewem. Swoje spotkanie rozegra również II ligowa Chojniczanka.
Lech Poznań – Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Luis Palma 57 – Kike Hermoso 52
ORLEN Wisła Płock – PGE Wybrzeże Gdańsk 38:18 (21:9)
Widzew Łódź – Lechia Gdańsk 3:1 (3:0)
Sebastian Bergier 10, 28, Steve Kapuadi 37 – Iwan Żelizko 66
Podhale Nowy Targ – Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:0)
Piotr Giel 9, Marcin Michota 41 (k), Mikołaj Lipień 78 – Marcin Kozina 55, 61
KRASOŃ MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Energa Start Elbląg 32:27 (17:13)
SKS Fulimpex Starogard Gdański – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 103:82 (27:18, 35:27, 20:16, 21:21
MMTS Kwidzyn – Handball Stal Mielec 30:26 (16:12)
SKS Fulimpex Starogard Gdański – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 70:72 (10:14, 21:19, 18:23, 21:16)


