Kolejne kluczowe mecze drużyn z regionu. Gdzie obejrzysz spotkania?

Przed nami jeden z ostaniach przed przerwą wakacyjną sportowych weekendów. Dziś w ostatnim spotkaniu sezonu szczypiornistki elbląskiego Startu powalczą w Jarosławiu o 6 miejsce w tabeli. Kluczowe starcie czekać będą również piłkarzy, zwłaszcza walczących o awans do wyższych klas rozgrywek Arki Gdynia oraz Chojniczanki Chojnice oraz walczących o utrzymanie Olimpii Elbląg oraz Bytovii Bytów. Na boisko wybiegną również szczypiorniści Torus Wybrzeże Gdańsk oraz piłkarze Stomilu.

Piłka ręczna: Porażka i 7 miejsce na koniec sezonu elbląskiego Startu

Dziś w Jarosławiu elbląski Start zmierzył się w ostatnim spotkaniu tego sezonu PGNiG Superligi z Eurobudem JKS Jarosław. Choć w tym spotkaniu mierzyły się drużyny zajmujące 6 i 7 miejsce w tabeli to los sprawił w tym sezonie, że zapowiadało się ono bardzo emocjonująco. Niestety po emocjonującej końcówce lepsze okazało się gospodynie i to one kosztem elblążanek skończyły sezon na 6 miejscu. Więcej o spotkaniu TUTAJ

Eurobud JKS Jarosław 24:23 EKS Start Elbląg (15:11)

Piłka nożna: Chojniczanka poległa na własnym stadionie i praktycznie zamknęła sobie drogę do bezpośredniego awansu do 1 ligi

W piątek w Chojnicach zmierzyły się drużyny Chojniczanki oraz GKS Katowice. Było to jedno z kluczowych spotkań w tym sezonie II ligi i było kluczowe jeśli chodzi o awans do 1 ligi. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli byli przyjezdni. GKS zajmował 2 miejsce i miał 1 punkt więcej od Chojniczanki. Zwycięstwo przyjezdnych mogło bardzo przybliżyć do awansu. Zwycięstwo gospodarzy z kolei mogło dać im 2 cenne punkty przewagi na 2 kolejki przed końcem sezonu. Gospodarze od początku spotkania nie mieli pomysłu na przebicie się przez defensywę gości, którzy choć byli niej przy piłce to wprowadzali większe zagrożenie pod bramkę Chojniczanki i w 23 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienie Adriana Błąda. 10 minut później padła druga bramka dla GKS-u. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Filip Kozłowski. W drugiej połowie gospodarze nie zdołali odwrócić losów tego spotkania. Wynik meczu na 3:0 dla gości ustalił w 78 strzelając drugą bramkę w tym meczu Adrian Błąd. Po tym spotkaniu Chojniczanka traci 4 punkty do GKS i by awansować bezpośrednio do 1 ligi musi liczyć na porażki rywali w ostatnich dwóch kolejkach sezonu co wydaje się bardzo mało prawdopodobne. Szanse na kolejne punkty zespół z Chojnic będzie miał 5 czerwca, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Lechem II Poznań.

Chojniczanka Chojnice 0-3 GKS Katowice
Błąd (23′, 78′), Kozłowski (33′)

Piłka ręczna: Wybrzeże przegrało w ostatnim spotkaniu na własnym boisku

Nie tak wyobrażali sobie szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk ostatni mecz w tym sezonie we własnej hali. Zawodnicy z Gdańska podejmowali w sobotę MKS Zagłębie Lublin. Obie drużyny miały w dotychczasowych spotkaniach zdobyte po 23 punkty i sąsiadowały ze sobą w tabeli. Spotkanie zaczęło się od wyrównanej gry. Z czasem jednak goście wyszli na kilka bramek przewagi którą utrzymali prawie do końca spotkania. Zanim jednak zawodnicy zeszli na przerwę gospodarzom udało się dogonić wynik i po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 12:12. Druga połowa początkowo była wyrównana ale z czasem przewagę osiągnęli goście. Gospodarze tym razem już nie zdołali dogonić wyniku i to goście wygrali to spotkanie 28:24. Po tym spotkaniu Torus Wybrzeże Gdańsk zajmuje 11 miejsce w tabeli. Przed szczypiornistami jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie ale o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. Wyjazdowym rywalem 2 czerwca będzie Orlen Wisła Płock.

Torus Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 28:24 (12:12)

Piłka nożna: Wielkie emocje i zwycięstwo Olimpii w Krakowie

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu Olimpii Elbląg, która zmierzyła się w Krakowie z miejscową Garbarnią. Żółto-biało-niebiescy, którzy wciąż walczą o utrzymanie w II lidze i bardzo potrzebowali punktów. Sobotnie spotkanie obfitowało w zwroty akcji i nie brakowało mu dramaturgii. Wystarczy wspomnieć o tym, że gospodarze kończyli to spotkanie w „9”. Ostatecznie górą byli elblążanie, którzy wygrali to spotkanie i dzięki temu zwycięstwu opuścili strefę spadkową. Więcej o spotkaniu TUTAJ:

Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 2:3 (1:2)
Marszalik (13′ k. ), Lewandowski (65′ s) – Lewandowski (22′), Bartlewski (43′), Zyska (89′)

Piłka nożna: Tylko punkt Arki po dramatycznej pogoni

Arka w sobotę zmierzyła się na wyjeździe z Koroną Kielce. Przed tym spotkaniem wydawało się, że to zajmująca 4 miejsce w tabeli Arka będzie faworytem spotkania z zajmującą 12 miejsce w tabeli Koroną Kielce. Spotkanie jednak miało zaskakujący przebieg. Arka od początku spotkania miała przewagę, ale do bramki trafili gospodarze. Koroną na prowadzenie wyprowadził w 29 minucie Jakub Łukomski. Trzy minuty później było już 2:0, a wynik spotkania podwyższył Jacek Kiełb i tym samym ustalił wynik pierwszej połowy. W drugiej połowie Arka próbowała odwrócić losy meczu ale… do braki znów trafili gospodarze. W 63 minucie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukomski i Korona prowadziła 3:0. W tym momencie mało kto chyba wierzył w odwrócenie losów tego spotkania. Jak się jednak okazało zawodnicy z Gdyni pokazali charakter, i nie zamierzali się poddać. W 73 padła bramka dla Gdynian, a bramkarza gospodarzy pokonał Michał Marcjanik. Chwilę później było już 3:2 a kontaktową bramkę zdobył Maciej Rosołek i goście poczuli szansę na odwrócenie losów tego spotkania. Ambitnym graczom Arki udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. W 86 minucie wynik spotkania ustalił Adam Deja. Wynik ten i punkt choć biorąc pod uwagę przebieg meczy wydaje się bardzo dobry, to na pewno nie satysfakcjonuje żółto-niebieskich. Po tym spotkaniu Arka wciąż zajmuje 4 miejsce w tabeli ale traci już 5 punktów do 2 w tabeli Radomiaka Radom i nawet po ewentualnym bezpośrednim zwycięstwie z tym zespołem w najbliższą sobotę szansa na bezpośredni awans do ekstraklasy bardzo się oddaliła.

Korona Kielce – Arka Gdynia 3:3 (2:0)
Łukomski (26′, 63′) Jacek Kiełb (36) – Marcjanik (73), Rosołek (75), Deja (86)

Piłka nożna: Bytovia praktycznie pogrzebała szanse na utrzymanie

Bytovia Bytów w ostatniej kolejce podejmowała Lecha II Poznań. Spotkanie dwóch drużyn z dołu tabeli było kolejnym kluczowym starciem jeśli chodzi o walkę o utrzymanie. Bytovia przed tym spotkaniem miała 3 punkty mniej niż goście i by myśleć o utrzymaniu musiała to spotkanie wygrać. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy którzy w 19 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Bacha. Niestety w końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Arkadiusz Kaczmarek. Gospodarze liczyli a punkty prawie do końca spotkania ale niestety zamiast Bytovi do bramki trafili goście. Wynik spotkania na 2:1 do Lecha ustalił w 84 minucie Ołeksandr Jacenko i to goście cieszyli się z 3 punktów. Po tym spotkaniu Bytovia na 2 spotkania przed końcem sezonu ma 31 punktów i traci do 16 dającego utrzymanie miejsca 5 oczek i ma już tylko iluzoryczne szanse by pozostać na tym poziomie rozgrywek zwłaszcza, że najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli, Górnikiem Polkowice.

Bytovia Bytów – Lech II Poznań 1:2 (1:1)
Bach (19) – Kaczmarek (45), Jacenko (84)

Piłka nożna: Remis Stomilu w Łęcznej

Ciekawe spotkanie w niedzielę rozegrali piłkarze Stomilu, którzy mając już pewne utrzymanie w 1 lidze udali się do Łęcznej na spotkanie z walczącym o baraże Górnikiem. Jeśli chodzi o bramki to spotkanie skończyło się zanim na dobre się zaczęło. Już w 3 minucie na prowadzenie wyszli piłkarze z Olsztyna. Bramkę dla Stomilu zdobył Jakub Mysiorski. Dwie minuty było już 1:1. W 5 minucie do remisu doprowadził Serhij Krykun i jak się potem okazało, mimo że obie drużyny miały swoje sytuacje to wynik nie uległ już zmianie. Po tym spotkaniu Stomil zajmuje 14 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty olsztynianie będą mieli 5 czerwca, kiedy w ostatnim spotkaniu w tym sezonie na własnym boisku podejmując Miedź Legnica.

Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)