Każdego roku w Zespole Szkół w Pasłęku do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie przystępują wszyscy uczniowie. Zdający muszą udowodnić, że w trakcie nauki zdobyli potrzebną wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do wykonywania danego zawodu. Dlatego z satysfakcją dzielimy się informacją o wysokich wynikach z egzaminów w tegorocznej sesji. Egzamin zawodowy 2021 był wyjątkowy ze względu na panującą sytuację epidemiczną. W piątek 9 kwietnia uczniowie Technikum, w warunkach reżimu sanitarnego, otrzymali świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Radość wszystkich była ogromna, gdyż wyniki są rewelacyjne!

Uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa w 100% zdali egzamin pisemny i w 100% egzamin praktyczny. Aż 14 uczniów otrzymało bardzo wysokie wyniki, powyżej 85%, na szczególne wyróżnienie zasługują: Natalia Pankowska-100 %, Sandra Głuszyk, Paulina Jocz-98%, Paulina Pawłowska-96%, Paulina Bielawska-94%; Daniel Gajdarenko, Weronika Korwel – 93%.

Uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik logistyk zdali egzamin pisemny w 100%, a praktyczny-79%. Aż 11 uczniów otrzymało bardzo wysokie noty powyżej 85%.
Na szczególne wyróżnienie zasługują: Elżbieta Żera-97%, Adrian Pilimon-96%, Dariusz Szweda, Konrad Rzymkowski, Patrycja Olszewska i Tomasz Gołębiewski-95%; Paweł Jarzyński 94%; Szymon Furman; Filip Zajączkowski-91%; Wojciech Gajdarenko-90%.
Ogólna zdawalność egzaminów, potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, w ZS w Pasłęku wyniosła 88,9% i jest wyższa od zdawalności w powiecie (79,2%) i dużo wyższa niż w województwie (72,1%).

Po raz kolejny mamy potwierdzenie, że nasza szkoła kształci uczniów na bardzo wysokim poziomie, a absolwenci zdają egzaminy zawodowe i uzyskują dyplomy. Wyniki uzyskane z egzaminów zawodowych doskonale korespondują też z wynikami egzaminu maturalnego, które stawiają naszą szkolę w ścisłej czołówce województwa warmińsko-mazurskiego (w Rankingu Perspektyw: 4 m. w 2019, 7 m. w 2021).

Gratulujemy uczniom wysokich wyników, ale także nauczycielom przedmiotów zawodowych, dzięki którym są one tak imponujące. Młodzież, która wybiera technikum w ZS ma konkretny cel-chce zdobyć zawód, który w przyszłości zapewni zatrudnienie. Bardzo dobre wyniki egzaminów świadczą o tym, że absolwenci kończąc szkołę, będą świetnymi fachowcami.


Info. ZS

baner 2
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze