Stomil gromi i zbliża się do TOP 2 eWinner II Ligi

W sobotę 8 kwietnia Stomil Olsztyn podejmował na własnym boisku Pogoń Siedlce. Dla olsztynian spotkanie to było bardzo ważne, i mogło dać umocnienie się w czołówce a biorąc po uwagę pozycję w tabeli rywali, była to okazja którą trzeba było wykorzystać.

Spotkanie dość szybko ułożyło się po myśli gospodarzy. W 14 minucie rzut karny na bramkę zamienił Piotr Kurbiel a 3 minuty później Karol Żwir podwyższył prowadzenie na 2:0 i już wtedy wydawało się, że ciężko będzie rywalom na odwrócenie losów tego spotkania. Jeszcze przed przerwą padłą trzecia bramka dla gospodarzy. Bramkę dla Dumy Warmii zdobył Maciej Spychała. W drugiej połowie goście próbowali zmniejszyć rozmiary porażki ale na wiele im się to nie zdało. Do bramki z kolei ponownie trafili gospodarze. „11” w 77 minucie wykorzystał Shun Shibata ustalając, jak się później okazało wynik tego spotkania na 4:0 dla Stomilu.

Po tym spotkaniu olsztynianie awansowali na 3 miejsce w tabeli i tracą już zaledwie 1 punkty do drugiej Kotwicy Kołobrzeg. Szanse na kolejne punkty Stomil będzie miał 16 kwietnia, kiedy podejmie GKS Jastrzębie

Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 4:0 (3:0)
Piotr Kurbiel 14 (k), Karol Żwir 17, Maciej Spychała 45, Shun Shibata 77 (k)