Stomil lepszy od lidera. Biało-niebiescy pokonali Kotwicę Kołobrzeg

W poniedziałkowy wieczór Stomil Olsztyn zmierzył się w ostatnim w tym roku spotkaniu przed własną publicznością z liderem eWinner II Ligi Kotwicą Kołobrzeg. Patrząc po tabeli faworytem wydawali się goście, którzy mieli 10 punktów przewagi na olsztynianami to biorąc pod uwagę ostatnie spotkania zarówno gospodarzy jak i gości wydawało się, że sprawa 3 punktów dla Stomilu jest otwarta.

Pierwsza połowa od początku była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść i po 45 minutach na tablicy wyników wciąż widniał rezultat 0:0. W drugiej połowie na boisku działo się więcej. W 58 minucie jedną z sytuacji wykorzystał Hubert Krawczun, który skierował piłkę do bramki gości. W kolejnych minutach więcej bramek już nie padło i po 90 minutach to gospodarze cieszyli się z 3 punktów. Dzięki zwycięstwu nad liderem Stomil zapewnił sobie miejsce w top 6 na koniec tego roku. Ostatnie spotkanie w 2022 biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe. Olsztynianie zagrają w Lubinie z drugą drużyną miejscowego Zagłębia.

Stomil Olsztyn – Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)