Indykpol AZS przywozi z Jastrzębia jeden punkt

W rewanżowym spotkaniu Indykpolu AZS z Jastrzębskim Węglem, lepsi okazali się gospodarze sobotniej konfrontacji, zwyciężając 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Jurij Gladyr.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn byli blisko ponownego zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, prowadzili w całym spotkaniu już 2:0. W trzecim secie role się odwróciły i to gospodarze wygrywali końcówki każdej partii, kończąc spotkanie po pięciu setach.

Patrząc w pomeczowe statystyki, gospodarze byli tego dnia lepiej dysponowani w przyjęciu (50% do 40%), byli skuteczniejsi w ataku (51% do 47% skuteczności). Olsztynianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (10:8) i na zagrywce (7:5). Najskuteczniejszym w drużynie z Jastrzębia-Zdroju był Jakub Bucki (21 pkt.), a u gości – Robbert Andringa (19 oczek).

Kolejne dwa spotkania dla akademików, to ponownie dwumecz – tym razem z Treflem Gdańsk. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia o godz. 17:30 w Hali Urania. Rewanż w Ergo Arenie w czwartek, 4 lutego o godzinie 15:00.

– Uważam, że powinniśmy być zadowoleni z tego, jak zagraliśmy. Patrząc na wygrane spotkanie z Nysą i dwumecz z Jastrzębskim Węglem, widać, że poprawiliśmy swoją grę. Jestem zawiedziony, że przegraliśmy wyjazdowe spotkanie, gdyż czułem, że możemy tutaj wygrać. Z drugiej strony, nikt tydzień temu nie myślał, że w dwumeczu zdobędziemy cztery punkty. Dlatego z tego możemy być zadowoleni. – Robbert Andringa