Pierwsza wygrana w nowym roku!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie zrehabilitowali się za ostatnią porażkę i pokonali we własnej Hali Stal Nysę 3:1. Statuetkę MVP odebrał Damian Schulz.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w Hali Urania 3:1 ekipę Stali Nysa. Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez akademików z Kortowa, w trzecim secie górą byli goście. Czwarty set należał jednak do olsztynian, którzy zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (51% do 43%), blokiem (10:6) i zagrywką (9:3). Siatkarze z Nysy natomiast, minimalnie byli skuteczniejsi w ataku (52% do 51%). Najskuteczniejszym w ekipie Indykpolu AZS był Damian Schulz (22 pkt.), a w Stali Nysa – Wassim Ben Tara (27 pkt.)

Kolejne dwa spotkania dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn to dwumecz z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Hali Urania w środę, 20 stycznia o godzinie 17:30. Rewanż w sobotę, 23 stycznia w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45.

W załączniku znajdą Państwo pomeczową wypowiedź Jędrzeja Gruszczyńskiego w formacie audio oraz zdjęcia do swobodnego wykorzystania.