Nieudany powrót po przerwie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym po przerwie spotkaniu w rozgrywkach PlusLigi, musieli uznać wyższość ekipy Cuprum Lubin 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Ronald Jimenez.

Trener Daniel Castellani do boju w niedzielnym spotkaniu posłał: Przemka Stępnia, Dawida Wocha, Dimę Teryomenko, Robberta Andringę, Rubena Schotta, Damiana Schulza i Jędrzeja Gruszczyńskiego.

W każdej z trzech rozegranych partii, rytm gry nadawali przyjezdni. Akademicy byli blisko nawiązania walki jedynie w ostatnim secie (prowadzenie m.in. 6:3). Podopieczni Daniela Castellaniego byli nieskuteczni w ataku. Argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS starał się ratować sytuację, desygnując do gry m.in Remka Kapicę, Kamila Droszyńskiego czy Mateusza Poręby. Choć niektóre fragmenty gry olsztynian były pozytywne, w całym meczu lepsi okazali się siatkarze Cuprum Lubin, zwyciężając 3:0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie z Kortowa był Dima Teryomenko – 12 punktów.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn w najbliższy piątek zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 20:30).

Poprzedni artykułEwangelizacja wychodzi poza Kościoły – wielkie billboardy w Elblągu i Olsztynie oraz całej Polsce!