Stomil coraz bliżej spadku po porażce z Polonią Bytom

Za nami kolejne drugoligowe spotkanie Stomilu Olsztyn. Tym razem olsztynianie mierzyli się z Polonią Bytom. Cel przed tym spotkaniem był jeden, wygrana i trzy punkty, które przybliżą olsztynian do utrzymania w II lidze. Niestety po spotkaniu Stomil jest bliżej spadku.

Przed tym spotkaniem patrząc po ligowej tabeli więcej szans można było przypisać rywalom, którzy przed tym spotkaniem mieli 8 punktów więcej niż gospodarze, i zajmowali 9 miejsce i wciąż mieli kontakt z najlepszą 6 dającą szansę gry w barażach.

Spotkanie niestety zaczęło się bardzo źle dla olsztynian. Już w 6 minucie bramkę na 1:0 dla gości zdobył Kamil Wojtyra. Od tego momentu olsztynianie walczyli o odrobienie strat. Niestety nie wiele z tego wynikało i zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie piłkarzom Stomilu nie udało się pokonać bramkarza gości i kolejne cenne trzy punkty wyjechały z Olsztyna z rywalami. Po tym spotkaniu Stomil zajmuje 17 miejsce w tabeli i na 6 kolejek przed końcem traci już 4 oczka do 14 lokaty. Szansę na to by nieco poprawić nastroje i wrócić do walki o utrzymanie olsztynianie będą mieli w poniedziałek 22 kwietnia, kiedy to zagrają w Derbach województwa w Elblągu z miejscową Olimpią. Spotkanie będzie ważne również dla gospodarzy, którzy wciąż nie mają pewnego utrzymania w II lidze.

Stomil Olsztyn – Polonia Bytom 0:1 (0:1)