Wojtek Żaliński przed meczem Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel

Cztery dni, dwa mecze i jeden rywal. Już w środę w Hali Urania, pierwsza odsłona dwumeczu z Jastrzębskim Węglem. Początek spotkania w Hali Urania o godzinie 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w minionym tygodniu udanie zrehabilitowali się porażkę w Warszawie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w Hali Urania 3:1 ekipę Stali Nysa. Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez akademików z Kortowa, w trzecim secie górą byli goście. Czwarty set należał jednak do olsztynian, którzy zdobyli komplet punktów. W ligowej tabeli, z dorobkiem 21 punktów, Indykpol AZS plasuje się na 11 pozycji.

Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, będą chcieli zatem pójść za ciosem. Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem w środę do Olsztyna zawita groźna ekipa Jastrzębskiego Węgla, który obecnie jest wiceliderem PlusLigi. Dla obu zespołów będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie – w środę odrabiamy bowiem zaległości. Rewanżowe starcie zostało zaplanowane już w sobotę, w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45.

Początek środowego starcia w Hali Urania o godzinie 17:30. W załączniku znajdą Państwo przedmeczową wypowiedź Wojtka Żalińskiego w formacie audio, do swobodnego wykorzystania.