Mistrzynie za mocne dla Startu. Elblążanki na 7 miejscu po rundzie zasadniczej

W niedzielne popołudnie szczypiornistki elbląskiego Startu rozegrały ostatnio spotkanie w rundzie zasadniczej obecnego sezonu. Ich rywalkami było Zagłębie Lubin, którego zawodniczki nie przegrały w tym sezonie nie przegrały jeszcze spotkania i pewnie zmierzają po obronę tytułu.

Przed spotkanie wiadomo było, że urwanie punktów w Lubinie będzie bardzo trudne. Początek spotkania co prawda nie wyglądał źle, i przez pierwsze 10 minut spotkanie było dość wyrównane to w kolejnych minutach coraz bardziej zarysowywała się przewaga gospodyń, co niestety miało też odbicie w wyniku. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły już 18:11. W drugiej połowie choć elblążankom nie można odmówić woli walki to gospodynie kontrolowały to spotkanie i powiększyły przewagę do 14 trafień. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wysoką wygraną Zagłębia Lubin 35:21.

Po tym spotkaniu i zarazem na koniec rundy zasadniczej elblążanki zajmują 7 miejsce w tabeli i niestety będą musiały walczyć w grupie spadkowej o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Zmierzą się w niej z MKS PR Urbis Gniezno, Młynami Stoisław Koszalin oraz KPR Ruch Chorzów. Zespoły te zachowają punkty zdobyte w fazie zasadniczej a następnie zmierzą się między sobą w systemie meczu rewanż. Zespół który zajmie ostatnie miejsce spadnie do 1 ligi. Druga drużyna od końca zmierzy się z kolei w spotkaniu barażowym. Patrząc po dotychczasowych spotkaniach najmniejsze szanse na utrzymanie będzie miał Ruch Chorzów który w dotychczasowych spotkaniach zdobył zaledwie 3 punkty. Otwartą wydaja się walka o dające pewne utrzymanie miejsca 7-8, gdzie drużyny dzieli zaledwie 3 punkty. Pierwsze spotkania drugiej fazy rozegrane zostaną prawdopodobnie w dniach 11-12 marca.

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 35:21 (18:11)