Start wyrwał zwycięstwo w Żorach. Elblążanki wygrały po bramce w ostatnich sekundach

Szczypiornistki elbląskiego startu w środowy wieczór zmierzyły się w 1/8 Pucharu Polski w Żorach z miejscowym pierwszoligowym MTZ-em. Przed spotkaniem było wiadomo, że gospodynie w starciu z grającym w Superlidze Startem będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o niespodziankę.

Początek spotkania nie zapowiadał emocji, jakie mieliśmy później w tym spotkaniu. Start zaczął lepiej i wyszedł na prowadzenie. Gospodynie jednak szybko odrobiły stratę i spotkanie się wyrównało a po 30 minutach na tablicy wyników było 13:13.

W drugiej połowie niespodziewanie przez większość czasu przewagę miały gospodynie, a szczypiornistki Startu musiały gonić wynik niwelując nawet 3 bramkowe straty. Na szczęście elblążanki w samej końcówce wyszły na prowadzenie. Gospodynie jednak zdołały doprowadzić do remisu na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem i wydawało się, że w regulaminowym czasie gry nie poznamy zwycięscy. Elblążanki jednak wykazały się zimną krwią w końcówce i chwilę przed końcową syreną za sprawą trafienia Nikoli Szczepanik wygrały to spotkanie 30:29 i to start awansował do 1/4 finały Pucharu Polski.

MTS Żory – EKS Start Elbląg 29:30 (13:13)