Wygrana Startu po przerwie w rozgrywkach

W ostatnich dniach dużo kibiców skupia się głównie na piłkarskich rozgrywkach w katarze. W Elblągu jednak w niedzielę nie mniejsze emocje towarzyszyły starciu elbląskich szczypiornistek, które po miesięcznej przerwie spowodowanej rozgrywkami reprezentacji podejmowały Młyny Stoisław Koszalin.

Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta, ale patrząc po pierwszej części tego sezonu i elblążanki podeszły do tego spotkania z wiarą w zdobycie cennych punktów. Początek spotkania był wyrównany. Z czasem jedna lekką przewagę osiągnęły gospodynie, które ostatecznie po pierwszej połowie prowadziły 13:9. Po przerwie elblążanki powiększyły przewagi do 6 punktów i w kolejnych minutach kontrolowały spotkanie. Co prawda przyjezdne chciały odrobić stratę, ale jedyna na co było je stać to zmniejszenie jej do 3 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną elblążanek 25:22.

Po tym spotkaniu elblążanki zajmują 6 miejsce w tabeli wyprzedzając zajmujące 7 miejcie zawodniczki z Koszalina o 6 punktów. Szansę na kolejne spotkanie Start rozegra już 3 grudnia, kiedy to zmierzy się w Lublinie z miejscowym MKS FunFloor Lublin.

EKS Strat Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin 25:22 (13:9)