Piłkarki ręczne EKS Start Elbląg za szybko wyjechały na majówkę… dotkliwa porażka na pożegnanie z kibicami

30 kwietnia, miał być wielkim świętem szczypiornistek EKS Start Elbląg. Był to bowiem ostatni mecz w tym sezonie przed swoją publicznością. Niestety, nasze zawodniczki chyba zbyt szybko myślami udały się na majówkę … efektem była dotkliwa porażka.

W ostatni dzień kwietnia zawodniczki EKS Start Elbląg podejmowały Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Dotychczas pojedynki obydwu drużyn w sezonie były bardzo wyrównane. Na to kibice liczyli ponownie. A jak było?

Początek meczu wróżył kolejny zacięty mecz. Nasze zawodniczki dobrze grały w obronie i były skuteczne w ataku. Po bramce Pauliny Stapurewicz elblążanki w pierwszym fragmencie gry prowadziły 6:4. Niestety przy wyniku 13:9 gra się posypała. Trener gości Krzysztof Przybylski zmienił grę w obronie szczypiornistek z Piotrcovia oraz wymienił bramkarkę. Te zmiany były znaczące w losach dalszych meczu. W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy zawodniczki gości rzuciły 6 bramek, szczypiornistki z Elbląga żadnej. Do przerwy na tablicy widniał więc wynik 13:15.

Po przerwie różnica pomiędzy zespołami tylko się powiększała. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do drużyny Piotrcovii. Zawodniczki EKS Start Elbląg drugą bramkę w tej części gry zdobyły dopiero w 44 minucie. Wtedy to też mecz trochę się wyrównał, ale tylko dlatego, że po prostu było już po meczu. W tym momencie gry przyjezdzne prowadziły już bowiem 11 bramkami i było pewne, że dociągną prowadzenie do końca meczu. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 22:35.

W naszej drużynie najlepiej rzucała Joanna Wołoszy – 5 bramek. W drużynie gości Justyna Świerczek – 6 bramek.

Przed elblążankami jeszcze 3 mecze, niestety wszystkie na wyjeździe. Trzymamy kciuki, i do zobaczenia już w nowym sezonie!

EKS Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:35 (13:15)

EKS Start Elbląg: Pająk, Hypka, Żarnoch – Wołoszyk 5, Stapurewicz 5, Szczepanik 3, Choromańska 2, Tarczyluk 2, Kostuch 2, Dworniczuk 1, Peplińska 1, Kopańska 1, Owczarek, Głębocka.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Świerczek 6, Oreszczuk 5, Grobelna 5, Stanisławczyk 4, Drażyk 4, Klonowska 3, Waga 3, Majsak 2, Jureńczyk 1, Sobecka 1, Fesdorf 1, Yashchuk.