W dniu 09.08.2020r. w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Zawodnicy MKS Truso Elbląg, podopieczni trenera Czesława Nagy zdobyli 5 medali:

• Złoty medal w biegu na 400m jun. mł. zdobył Kacper Lewalski uzyskując czas 50,25
  • Złoty medal w biegu na 800m jun. mł. zdobył Dominik Rudawski uzyskując czas 2:00,98
  • Złoty medal w biegu na 800m juniorek zdobyła Maja Dalidowicz uzyskując czas 2:24,72
  • Srebrny medal w biegu na 1500m jun. mł. zdobyła Patrycja Radzikowska uzyskując czas 5:54,14
  • Brązowy medal w biegu na 800m jun. mł. zdobyła Emilia Kalinowska uzyskując czas 2:35,93

W zawodach poza konkursem brali udział także młodzicy. Bardzo dobry wynik w biegu na 1000m z przeszkodami (2:50,47) uzyskał Michał Rodziewicz. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Dzień wcześniej (08.08.2020r.) w Gdańsku w biegu na 400m Kacper Lewalski uzyskał czas 48,94, co także jest drugim wynikiem w Polsce w kategorii jun. mł.