W Elblągu nowa Rada Miasta i Prezydent rozpoczęli pracę

Za nami pierwsza sesja Rady Miasta w Elblągu. Podczas pierwszej uroczystej sesji nowo wybrani radni oraz Prezydent Michał Missan odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowania. Michał Missan na fotelu prezydenta zastąpił Witolda Wróblewskiego, który zasiadał na fotelu prezydenta przez dwie kadencje. Jeśli weźmiemy pod uwagę radnych to w porównaniu z poprzednią kadencją nastąpiły bardzo duże zmiany. Aż 13 radnych to debiutanci. Wartym zauważenia jest również fakt, że aż nowej 25 osobowej radzie zasiada aż 13 kobiet.

Nowy prezydent po zaprzysiężeniu zwrócił się do zebranych:
To dla mnie bardzo ważna i podniosła chwila świadcząca o dużym zaufaniu mieszkańców. Powierzenie mi tej funkcji to zaszczyt i odpowiedzialność i z tego miejsca deklaruję, że zrobię wszystko, aby rota dzisiejszego ślubowania sprawdzała się przez najbliższe pięć lat. Czuję wielką odpowiedzialność przed wyborcami, którzy obdarzyli mnie zaufaniem, odpowiedzialność przed sobą – bo sam od siebie dużo wymagam, przed rodziną – bo są dla mnie największym wsparciem, za co z tego miejsca z całego serca dziękuję. Czuję również wielką odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami elblążanek i elblążan, bo pracujemy również dla nich. Stawiam przede wszystkim na współpracę i słuchane ludzi. Wierzę w otwartość i dialog, a wasz aktywny udział w życie społeczne będzie kluczowy w budowaniu nowoczesnego Elbląga. Będę budował pomosty i porozumienia, wzmocnię więzi społeczne i nasze tożsamości lokalne. Chcę, żebyście zawsze czuli się dumni z tego, że wybraliście Elbląg na swoje miejsce na ziemi. Przez cztery lata byłem wiceprezydentem, wcześniej radnym Rady Miejskiej dzięki temu zdobyłem doświadczenie i nie muszę się uczyć samorządu od podstaw. Dziękuję za współpracę Panu Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu oraz wszystkim pracownikom ratusza, z którymi miałem zaszczyt współpracować przez ostatnie lata. Dziś rozpoczynamy kolejny – nowy rozdział w historii miasta. Tak jak zapowiadałem wkrótce spotkam się z pracownikami, wspólnie doprowadzimy do tego, aby ratusz funkcjonował jak najlepiej. Planuję spotkania z mieszkańcami, konsultacje – także z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji, aby umożliwić elblążanom jak największy udział w procesie podejmowania decyzji. Wasze głosy będą naszym przewodnikiem. Moją misją będzie wzmocnienie potencjału gospodarczego Elbląga. Głęboko wierzę, że najbliższe lata przyniosą naszemu miastu sukcesy na wielu płaszczyznach. Wciąż podkreślam, że mieszkamy w pięknym mieście – jednym z najstarszych w Polsce. Dziedzictwo morskie jest fundamentem na którym wkrótce będziemy mogli budować innowacyjne projekty, tworzyć miejsca pracy, rozwijać gospodarkę miasta. Wierzę, że to będzie znaczący impuls nie tylko do rozwoju nie tylko Elbląga, ale także regionu. Mamy deklarację rządu, że tor wodny zostanie pogłębiony do Elbląga, co pozwoli w pełni wykorzystać port morski. Zyski z portowej działalności wspólnie przeznaczymy na inne dziedziny życia naszego miasta. Gwarantuję współpracę z rządem, Zarządem województwa oraz Trójmiastem. To naturalne i konieczne kierunki dla rozwoju Elbląga. Gwarantuję również dobrą współpracę z całą Radą Miejską. Gratuluję wszystkim wybranym radnym. Zapraszam do współpracy, konsultacji i aktywnego udziału w życiu Elbląga

Podczas pierwszej sesji przyszła pora również na wybór najważniejszych osób w radzie. Podczas tajnego głosowania wybrano przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącą została Grażyna Kluge z Koalicji Obywatelskiej a wiceprzewodniczącymi Małgorzata Adamowicz i Antoni Czyżyki z Koalicji Obywatelskiej oraz Rafał Traks z Prawa i Sprawiedliwości. Więcej o tym wyborze piszemy TUTAJ:

Radni zbiorą się ponownie już w najbliższy czwartek. Tematem tej sesji będą projekty uchwał w sprawie powołania komisji oraz ich składów. Radni zajmą się również ustaleniem wynagrodzenia Prezydenta.

Skład Rady Miejskiej kadencji 2024 – 2029

1. Małgorzata Adamowicz (KO)
2. Elżbieta Banasiewicz (PiS)
3. Karol Bidziński (KO)
4. Tomasz Budziński (KO)
5. Antoni Czyżyk (KO)
6. Sebastian Czyżyk-Skoczyk (PiS)
7. Paweł Gołębiewski (KO)
8. Ewa Horbaczewska (KO)
9. Jolanta Janowska (PiS)
10. Wojciech Karpiński (KO)
11. Grażyna Kluge (KO)
12. Paweł Kowaszyński (PiS)
13. Marta Kubacka-Ignaciuk (KO)
14. Jolanta Lisewska (PiS)
15. Iwona Łuczak (KO)
16. Piotr Opaczewski (PiS)
17. Jolanta Pękała (KO)
18. Marek Pruszak (PiS)
19. Michał Rutkowski (PiS)
20. Irena Sokołowska (KO)
21. Wioleta Stępczyńska (KO)
22. Karolina Śluz (KO)
23. Rafał Traks (PiS)
24. Wiesław Włodarczyk (KO)
25. Kamil Zdziech (PiS)

Poprzedni artykułGrażyna Kluge uzyskuje pełne poparcie na stanowisko Przewodniczącej Rady Miasta
Następny artykuł„Spirited Away: W krainie bogów” podczas OFFowych czwartków w Multikinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze