Elbląg przed historyczną szansą. Możemy mieć marszałka województwa z Elbląga!

Wielu z nas żyje wyborami na Prezydenta Elbląga oraz do Rady Miasta. Wbrew pozorom to jednak wyniki do sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego są też niezwykle ważne dla rozwoju naszego miasta. Istnieje bowiem realna szansa, że stanowisko marszałka województwa obejmie elblążanin, Witold Wróblewski, który będzie kandydował z list Trzeciej Drogi.

Witold Wróblewski z olbrzymimi szansami na marszałka województwa

W miniony piątek Komitet Trzeciej Drogi zaprezentował w Elblągu swojego lidera w walce o mandat w Sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego. Jest nim niewątpliwie Witold Wróblewski, który w tym roku nie będzie kandydował na Prezydenta Elbląga. Jednak jego postać jest dla naszego miasta olbrzymią nadzieją na to, że w samorządzie fotel marszałka obejmie człowiek, który kocha Elbląg.

Kto bowiem jak nie Witold Wróblewski w samorządzie województwa będzie wiedział jakie inwestycje będą możliwe do zrealizowania i potrzebne dla Elbląga. Wśród kandydatur elbląskich do sejmiku województwa nie da się ukryć, że jest to zdecydowanie najmocniejsza kandydatura z wieloletnim doświadczeniem znajomości lokalnych potrzeb.

W tych wyborach Witold Wróblewski wystartuje z ostatniej pozycji na listach Trzeciej Drogi.

Wieloletni marszałek z PSL Gustaw Brzezin chciał by do Elbląga trafiło 200 milionów złotych na rozwój portu z funduszy regionalnych. Trzeba tego przypilnować i zadbać o rozwój portu, chcę powalczyć o marszałka i tu odnaleźć właściwą pozycję dla naszego miasta. Elbląg powinien być miastem równoważnym z Olsztynem. Ktoś z Elbląga musi się tymi sprawami zająć i mam nadzieję, że to będę ja. Nie wyobrażam sobie, byśmy tych pieniędzy które są w KPO i innych funduszach nie wykorzystać. Dlatego zamierzam startować, by pomóc Elblągowi te środki wykorzystaćmówił Witold Wróblewski.

Co warte podkreślenia Witold Wróblewski był już wicemarszałkiem województwa w latach 2010-2014. Podczas spotkania panujący wciąż Prezydent Elbląga udzielił poparcia komitetowi Elbląg na Tak, który będzie kandydował do Rady Miasta w Elblągu. Miejski ruch popiera również Witolda Wróblewskiego w wyborach do Sejmiku.

Będą środki na elbląski port – dobre wiadomości od wiceministra Zbigniewa Ziejewskiego

Podczas spotkania obecny był również Gustaw Brzezin, który obecnie jest senatorem, a do niedawna pełnił rolę marszałka naszego województwa.

Witolda Wróblewskiego wspierał również Poseł Trzeciej Drogi Zbigniew Ziejewski, który pełni również ważną funkcję wiceministra aktywów państwowych. Z całą pewnością dobre relacje od lat pomiędzy Witoldem Wróblewskim a Zbigniewem Ziejewskim to też dobry prognostyk na przyszłe lata dla naszego miasta i regionu jeśli Witold Wróblewski objąłby urząd marszałka.

Wiceminister Zbigniew Ziejewski obiecał, że rząd przeznaczy 100 milionów złotych na rozwój portu, tak jak poprzedni rząd PiS, ale bez warunku przejęcia udziałów w porcie co było jeszcze kilka miesięcy kością niezgody na linii samorząd elbląski-rząd PiS.

Poprzedni artykułCiekawe spotkanie Kociewskich Diabłów. Starogardzianie podejmują Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz
Następny artykułOlimpia chce przerwać złą passę. Dziś starcie w Jastrzębiu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze