Bajkowe Drzwi Otwarte w SP 11 w Elblągu

27 lutego mogliśmy powitać w naszej Jedenastce sześciolatków – naszych przyszłych uczniów – oraz ich rodziców. Zaprosiliśmy miłych gości do krainy baśni i bajek.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęliśmy przedstawieniem pod tytułem „Witajcie w naszej bajce”. W postaci ze znanych dzieciom baśni z powodzeniem wcielili się nauczyciele naszej szkoły. Brawurowa gra rozpaliła wyobraźnię dziecięcych widzów i zachęciła do wspólnej zabawy.

Po spektaklu nastąpiło to, na co wszyscy czekali – zwiedzanie szkoły.  Ten punkt programu pozwolił poczuć przyjazną atmosferę miejsca, w którym uczeń może zdobywać wiedzę w sposób zapewniający sukces. Nauczyciele przygotowali wiele niespodzianek.  Niemal w każdym zakątku można było przeżyć coś niezwykłego. Dzieci miały możliwość poczuć to, co je czeka w przyszłości, dotknąć przyjemnej strony nauki podczas krótkich zajęć, a były to: język angielski w zabawie i piosence, magiczny dywan, działania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zadania plastyczne przy sztalugach oraz niezwykle ważne dla rozwoju zajęcia sportowe.  Miłym akcentem był słodki poczęstunek, a balonowe cudeńka, które zachwyciły milusińskich, każde dziecko mogło zabrać na pamiątkę. Baśniowy nastrój podtrzymywała obecność nauczycieli w fantastycznych przebraniach.

Na najmłodszych czekała też atrakcja w postaci Arki Gier – wizytówki naszej szkoły. Przedsięwzięcie to od wielu lat zapewnia uczniom Jedenastki rozrywkę i naukę przez zabawę. Zajęcia te często są początkiem wielkiej pasji.

Dobry humor towarzyszył wszystkim do końca niezapomnianego spotkania.

Grono Pedagogiczne SP nr 11

Poprzedni artykułWiedzą dużo o bezpieczeństwie
Następny artykułUmowa na dzierżawę działek przy ul. Kwiatkowskiego podpisana
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze