Bez niespodzianki w starciu z wiceliderem

Elbląskie szczypiornistki w środowy wieczór awansem rozegrali kolejne spotkanie w Orlen Superlidze. Tym razem szczypiornistki Startu zmierzyły się z aktualnym liderem tabeli i wicemistrzyniami Polski MKS Perłą Lublin. Przed tym spotkaniem wielkim faworytem były rywalki, jednak w Elblągu liczono na to, że Start postawi się przyjezdnym.

Niestety tylko początek spotkania był wyrównany i od stanu 2:2 swoją przewagę zaczęły budować przyjezdne, które szybko odskoczyły na kilka trafień. Co prawda w kolejnych minutach elblążanki zdołały odrobić cześć strat ale kolejne minuty to była niestety dominacja szczypiornistek z Lublina i po 30 minutach na tablicy wyników widniał wynik 6:19. Po przerwie spotkanie się nieco wyrównało ale dzięki przewadze wypracowanej w pierwszej połowie przyjezdne kontrolowały przewagę i ostatecznie na koniec to zawodniczki z Lublina wygrały 31:19.

Po tym spotkaniu elbląskie zawodniczki zajmują 8 miejsce w tabeli z 5 punktami, ale mają jedno spotkanie rozegrane więcej niż większość rywalek. Szansę na poprawę dorobku punktowego elblążanki będą miały 18 października, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Handball JKS Jarosław

EKS Start Elbląg – MKS FunFloor Lublin 19:31 (6:19)