Przełamanie Startu. Elblążanki pokonały beniaminka i zdobyły pierwsze punkty w sezonie

Za nami kolejna runda spotkań w Orlen Superlidze. Tym razem elblążanki w Kaliszu zmierzyły się z beniaminkiem, AWS Energą Szczypiorno Kalisz. Przed tym spotkaniem obie drużyny liczyły na przełamanie i pierwsze punkty w sezonie. Choć za małego faworyta uchodziły elblążanki to zapowiadało się bardzo ciekawe spotkanie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany z małym wskazaniem na przyjezdne. Z upływem minut wzrosła przewaga elblążanek, które po 30 minutach prowadziły 17:14. W drugiej połowie gospodynie próbowały odrobić straty ale elblążanki nie oddawały prowadzenie i podobnie jak w pierwszych 30 minutach kluczowe była część połowy. Elblążanki wtedy odskoczyły na kilka bramek i utrzymały bezpieczną przewagę do końca tego spotkania. Dzięki temu zwycięstwu i pierwszym punktom elblążanki awansowały na 8 miejsce w tabeli. Teraz przed zawodniczkami Startu trudne spotkanie. W środę 4 października elblążanki podejmą podejmą MKS FunFloor Lublin

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – EKS Start Elbląg 26:32 (14:17)