Dwóch liderów kosza 3×3

W rozgrywkach WAiTW Grand Prix w koszykówce 3×3 osiągnęliśmy półmetek rywalizacji. Tabela główna pokazuje, które ekipy powalczą o najwyższe miejsca w całej imprezie. Na tę chwilę najciekawsza wydaje się walka o mistrzostwo. Zobacz zdjęcia.

Piąty turniej, rozegrany w sali Szkoły Podstawowej nr 12, przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcia. Jednak zanim zespoły przystąpiły do gry, 9 drużyn zostało przydzielonych do dwóch grup. Cztery najsilniejsze zespoły w lidze zostały rozstawione. Wydawało się, że będą miały największe szanse na zajęcie wysokich lokat w tym turnieju.

Sporą niespodziankę sprawiła rywalom trójka zawodników z Klapek na oczach. Wygrali swoją grupę i to z kompletem punktów. Ograli na początek ABC, a później My Tylko Pobiegać. W drugiej grupie najlepsza okazała się ekipa Stalowych, przed Żniwiarzami.

Trzecie miejsce przypadło ABC, które pokonało Żniwiarzy 11:7. W finale Stalowi okazali się lepsi od Klapek na oczach, triumfując 22:9. Efektem takich rozstrzygnięć jest fakt, że w tabeli rozgrywek na dwóch pierwszych miejscach znajdują się ekipy ABC i Stalowych, które mają na koncie identyczną liczbę punktów.