Bardzo ciekawe spotkanie przy Agrykola. Do Elbląga przyjeżdżają czarne koszule

W sobotę przy Agrykola o godzinie 15:00 odbyło się spotkanie, które przez wiele było zapowiadane jako hit kolejki. Na przeciwko siebie stanęły dwa zespoły z czołówki eWinner II ligi Olimpia Elbląg oraz Polonia Warszawa. Polonia przed tym spotkaniem uzbierała 25 punktów i zajmowała 3 miejsce w tabeli. Olimpijczycy z kolei mieli 3 punkty mniej i zajmowali 7 lokatę.

Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Oba zespoły w dotychczasowych spotkaniach nie zwykły przegrywać i również w tym spotkaniu liczyły na punkty. Choć początek spotkania należał do Olimpii, która miała przewagę to do bramki trafili goście. W 15 minucie bramkarza Olimpii pokonał Łukasz Piątek. Żółto-biało-niebiescy mieli szanse na doprowadzenie do remisu w 26 minucie, ale „11” nie wykorzystał Aron Stasiak. Niestety niedługo później było 2:0 dla czarnych koszul. Prowadzenie Polonii podwyższył Eryk Mikołajewski. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Przed drugą połową było wiadomo, że o odwrócenie sytuacji będzie trudno. Niestety w czasie drugich 45 minut Olimpia, choć miała swoje sytuacje u częściej była pod polem karnym rywali to nie zdołała zdobyć choćby kontaktowego trafienia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Polonii. Po tym spotkaniu Olimpia wciąż zajmuje 7 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty elblążanie będą mieli 22 października, kiedy zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków.

Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa 0:2 (0:2)