Poznaliśmy elbląskich „8 Wspaniałych”

We wtorek w elbląskim Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczysta gala podczas której już po raz XXIV poznaliśmy elbląskich „8 Wspaniałych”, podczas które nagradza się nastolatków, którzy zgodnie z przesłaniem „wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele” wyróżniają się na tle rówieśników swoją działalnością wolontariacką.

W tym roku elbląskimi Lauretami zostali Talewicz Jan, Kocięba Aleksandra, Rygiel Weronika, Gradowska Julita, Gałecka Kinga, Franciuk Jakub, Cypryjanik Inez, Żabińska Paulina Anna.

Ten Samorządowy konkurs ma w naszym mieście już od 24 lat i choć konkurencja jest bardzo duża a sam Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych realizowany jest w wielu miastach Polski to Elbląg może być dumny z swojej młodzieży. Aż 7-krotnie to reprezentant naszego miasta dostawał nagrodę Ogólnopolskiego Laureata, a w ostatnich latach został praktycznie zdominowany przez elblążan. Pierwsza ogólnopolska nagroda trafiła do naszego miasta w 2002 roku, kiedy jej laureatem został Krzysztof Grablewski. Kolejne nagrody trafiały na ręce Małgorzaty Pankiewicz (2005 r.), Piotra Lichockiego (2015 r.), Cezarego Miecielicy (2017 r.), Patryka Pieczarki (2018 r.), Oliwii Żukowskiej (2019 r. ) oraz Jakuba Koniecznego ( 2021 r.). Warto tu zwrócić uwagę, że w 2020 z racji pandemii konkurs się nie odbywał.

W tym roku przed szansą kontynuowania tej „elbląskiej” serii stanie w edycji ogólnopolskiej stanie Aleksandra Kocięba.

Poprzedni artykułPiątek, piąteczek, piątunio z KORWIN-ami w Elblągu!
Następny artykułKierował alfa romeo nie mając prawa jazdy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze