13 lat i nieco ponad 80 tysięcy przebiegu ma samochód dostawczy, który został przekazany przez Areszt Śledczy w Gdańsku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim. 

Kluczyki do samochodu przekazał dyrektor AŚ w Gdańsku płk Artur Król w obecności Michała Gzowskiego z Ministerstwa Sprawiedliwości na ręce Marcina Ślęzaka – Wójta Gronowa Elbląskiego.


– Przez ostatnie lata auto służyło w gdańskim areszcie śledczym. W związku z zakupami nowych pojazdów, bus nie był już potrzebny w naszej jednostce. Jego dobry stan umożliwi strażakom ochotnikom korzystanie z niego jeszcze przez wiele lat. – zapewnia ppłk Adam Poćwiardowski, Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku

Wartości, jakie na co dzień przyświecają Strażakom oraz ich misja są bardzo bliskie wartościom Służby Więziennej.

– Samochód trafi do jednej z najaktywniejszych jednostek straży pożarnej w powiecie elbląskim.  Daje nam to pewność, że przekazany sprzęt będzie dobrze wykorzystywany, wzmocni działania grupy i pozostanie w rękach ludzi, dla których działania na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wielka pasja. – mówi Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości

To kolejne wsparcie Służby Więziennej w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga.

– Auto spadło nam jak z nieba. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy samochodu dla OSP w Gronowie Elbląskim, który służyłby w pionie ratownictwa technicznego oraz do patrolowania wałów. Nasza gmina leży w specyficznym miejscu – centrum żuław. Z jednej strony na terenach zalewowych, z drugiej zaś przy często uczęszczanej trasie Malbork – Elbląg.  – dodaje Marcin Ślęzak wójt gminy Gronowo Elbląskie

Marek Stuba

baner 2
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze