Elbląg na Bogato! – w naszym mieście wyprodukowano luksusowe houseboaty

Czy nasze miasto stanie się słynne z budowy luksusowych houseboatów? Póki co wyprodukowano dwie pierwsze luksusowe jednostki pływające, które mogą być początkiem nowego rozdziału w dziejach relacji miasta z firmą Moat Manufacture.

Elbląg na Bogato! … Oby się udało

Produkcja takich houseboatów to piękna wizytówka dla naszego miasta. Dlatego nie ma co się dziwić, że poniedziałkowa konferencja przedstawicieli firmy Moat Manufacture pozytywnym echem odbiła się wśród elblążan.

2 wyprodukowane houseboaty trafią do Wielkiej Brytanii. Więcej informacji kto jest klientem i dla kogo była lub będzie wykonywana produkcja objęta jest umową i nie można jej ujawniać. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się jednak, że koszt budowy takich jednostek przez firmę zaczyna się od 450 tys. euro. Jeden z luksusowych houseboatów to apartament z biurem, zasilany jest z baterii elektrycznych. Można nim pływać do 3 dni bez przybijania do brzegu. To spora innowacja, która dla właściciela jest niezwykłym komfortem. Ponadto wyposażona jest w technologie ekologiczne, oczyszczalnię ścieków czy odzyskiwanie wody, co pozwala pić wodę z deszczówki. Drugi houseboat wyposażony jest w salę gimnastyczną.

Podczas konferencji obecny był Prezes Moat Manufacture, który opowiedział trochę dlaczego ich losy zbiegły się z Elblągiem.

Do Elbląga sprowadziliśmy się dosyć niespodziewanie, nasze życia rodzinne i biznesowe mocno się pozmieniały, rzeczywiście jednak chcielibyśmy znaleźć taki teren, przy współpracy z miastem, które da nam dostęp do wody i umożliwi wybudowanie własnego miejsca, w którym moglibyśmy kontynuować produkcję. Z racji koronawirusa ten projekt był szczególny. Były problemy z tego powodu z kadrą pracowniczą, dostępnością do materiałów ale zrealizowaliśmy go w krótkim czasie, mimo przeciwności otoczenia. To efekt dużego wysiłku nas wszystkich, wsparcia okolicznych ludzi dobrej woli, którzy czasem po nocach dowozili nam materiały, żeby pomóc projektowi, bo też chcieli wesprzeć Elbląg- mówił Prezes Moat Manufacture Marek Jankowski.

Ostateczna decyzja czy firma uruchomi tu stałą produkcję i wzmocni lokalny rynek pracy zostanie podjęta w najbliższym czasie. Na razie obecny projekt musi zostać zakończony, a luksusowe łodzie trafić muszą do klienta jeszcze przed świętami.

Z całą pewnością dla Elbląga byłaby to wspaniała wizytówka i pozowoliła by o Elblągu dowiedzieli się zamożni ludzie, nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Kto wie czy poza kupieniem luksusowego houseboatu nie zdecydują się również na inwestycje w naszym mieście, jeśli we współpracy z miastem będą mieli dobry biznes plan na przyszłość.

Poprzedni artykułWeź udział w nowej odsłonie Przeglądu Kolęd i Pastorałek
Następny artykułFundusz Inwestycji (dla) Lojalnych zamiast Funduszu Inwestycji Lokalnych- Elbląg i Olsztyn bez środków
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze