Młody elblążanin zdobył brązowy medal na strefowych Mistrzostwach Polski w strzelectwie

Maciej Pietrzak z klubu WKS Flota Elbląg zdobył brązowy medal na strefowych Mistrzostwach Polski młodzików w strzelectwie sportowym, które zakończyły się właśnie w Bydgoszczy (18-20 września). Bardzo dobrze spisali się także elbląscy juniorzy, którzy wrócili z Mistrzostw Polski rozgrywanych we Wrocławiu.

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików brązowy medal w konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików zdobył Maciej Pietrzak, który reprezentuje barwy WKS Flota Elbląg.

„Jestem bardzo dumny z Macieja, który przykłada się do treningów co procentuje na zawodach. Liczę na jego postawę w przyszłości i sukcesy w kolejnych zawodach” – mówi Jerzy Domeracki, trener brązowego medalisy i prezes WKS Flota Elbląg.

Z bardzo dobrej strony na zawodach w Bydgoszczy pokazał się również 13 letni Kacper Wasilewski, który uzyskał dobry wynik w pistolecie. Z racji młodego wieku nie mógł on być jeszcze oficjalnie ujęty w klasyfikacji i komunikacie z zawodów, ale pokazał duże możliwości. „Liczę na niego w najbliższej przyszłości” – mówi Jerzy Domeracki.

Reprezentujący elbląski klub zawodnicy zajęli także wysokie miejsca w finale zakończonej tydzień temu (09-13 września) we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Wiktoria Gabis zajęła 4 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3×30, polegającej na strzelaniu z postawy stojącej, klęczącej i leżącej. Z kolei w konkurencji karabin pneumatyczny Mateusz Stalmirski zajął 7 miejsce.

„Cieszę się, że mamy w Elblągu młodzież w różnych kategoriach wiekowych, która zdobywa medale i pracuje na kolejne sukcesy” – dodaje Jerzy Domeracki.

Klub WKS Flota Elbląg zaprasza wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież, na treningi strzelectwa sportowego, które odbywają się przy ul. Junaków 2. Klub udostępnia wszelki niezbędny sprzęt umożliwiający rozpoczęcie niezwykłej przygody ze strzelectwem.

WKS Flota Elbląg

Poprzedni artykułZostań Żołnierzem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Następny artykułNa Pomorzu pilnie potrzebny jest szpital wysokospecjalistyczny dla pacjentów zakażonych COVID-19 – przewodniczący komisja zdrowia pomorskiego sejmiku apeluje do wojewody