Zmarł Henryk Słonina, wieloletni prezydent Elbląga

1 marca, 2020 roku, niestety zostanie na długo w naszej pamięci. Odszedł były Prezydent Elbląga, który rządził miastem aż 3 kadencje. Rozwój Elbląga w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku był jego zasługą. To jego Prezydentura zapoczątkowała dość aktywne czerpanie środków z Unii Europejskiej przez nasze miasto.

Henryk Słonina pełnił funkcję wiceprezydenta latach 1982-1990 oraz 1994-1998. Z kolei jako Prezydent Elbląga rządził w latach 1998- 2010.

Henryk Słonina urodził się 25 marca 1939. Odszedł w wieku 81 lat. Wielu elblążan bardzo dobrze wspomina jego rządy i z całą pewnością niezależnie od poglądów politycznych będzie nam go brakowało.

Oto co napisał na Facebooku Witold Wróblewski,obecny włodarz miasta, wieloletni współpracownik u boku Prezydenta Henryka Słoniny:

„Bardzo przykra wiadomość na koniec weekendu. Nie żyje Henryk Słonina – były wieloletni Prezydent Elbląga, niezwykle zasłużony dla rozwoju naszego miasta samorządowiec. Dla mnie to wielka osobista strata. Przez wiele lat miałem przyjemność współpracować z Henrykiem – przez dwie kadencje również jako Jego zastępca. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci nie tylko jako dobry gospodarz miasta, wymagający szef, ale także jako starszy kolega, dzięki któremu poznawałem tajniki samorządu. Żonie i córkom składam wyrazy szczerego współczucia i żalu.”

red.

Poprzedni artykułBurmistrz Braniewa Tomasz Sielicki oraz Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz mogą stracić swoje stanowiska? – czy zmienią zdanie?
Następny artykułKonkretne wsparcie z ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze