Wysoka porażka Zatoki z Constractem Lubawa

Zatoka Braniewo w ubiegły weekend Zmierzyła się na wyjeździe z Constractem Lubawa. Przed tym spotkaniem wiadomo było, że nie będzie to łatwe spotkanie. Braniewianie, którzy spadli z IV ligi po 4 kolejkach mają na swoim koncie 7 punktów. Dużo lepiej wystartowali gospodarze sobotniego spotkania. Constract Lubawa, którzy dotychczas odnieśli komplet zwycięstw.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje sytuacje, ale nie potrafiły przełożyć tego na bramki. Gdy wydawało się, że po 45 minutach na tablicy wyników pozostanie bezbramkowy remis do bramki trafili gospodarze. W 44 minucie bramkę dla Constractu zdobył Piotr Rykaczewski. W drugiej połowie początkowo obraz gry dużo się nie zmienił. Niestety w 57 drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rafał Jakimczuk co utrudniło Smokom odwrócenie losów tego spotkania. Gospodarze niestety wykorzystali to dwukrotnie. Najpierw bramkę na 2:0 w 75 minucie zdobył Górski a wynik spotkania ustalił wpisując się drugi raz na listę strzelców Rykaczewski ustalając wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.

Zatoka po tym spotkaniu zajmuje 9 miejsce w tabeli. Smoki szanse na poprawę tej sytuacji będą miały w najbliższy weekend, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie

Constract Lubawa – Zatoka Braniewo 3:0 (1:0)