Fatalny wynik w Ornecie i coraz gorsza sytuacja w tabeli forBet IV ligi

Za nami kolejne spotkanie Zatoki Braniewo, która zmierzyła się w Ornecie z miejscowymi Błękitnymi. Przed tym spotkaniem oba zespoły znajdowały się w dolnej części tabeli i bardzo zależało im na punktach. Niestety patrząc po wynikach w tym sezonie faworytem byli gospodarze, którzy wszystkie punkty zdobyli na własnym boisku. Zatoka z kolei nie radziła sobie na wyjazdach zdobywając poza swoim obiektem dotychczas zaledwie punkt.

Spotkanie od początku nie układało się Smokom. Gospodarze już po 10 minutach prowadzili po bramce Aleksa Fabisiaka. 5 minut później było już 2:0. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Cezary Januszkiewicz. Gospodarze zdobyli w trakcie pierwszej połowy jeszcze dwie bramki. Oba trafienia zdobył Michał Duda w 20 i 25 minucie.

W drugiej połowie bramki nie przestały padać. W 53 minucie były już 5:0 a na listę strzelców wpisał się Sebastian Dzierzkiewicz. 3 minuty później było już 6:0 a do bramki Zatoki trafił Michał Kurywczak. W kolejnych minutach padły jeszcze dwie bramki. W 65 minucie Marcin Śniegocki odnotował honorowe trafienie dla Zatoki a wynik spotkania w 82 minucie na 7:1 dla gospodarzy ustalił Michał Kurywczak.

Po stracie punktów w Ornecie Zatoka spadła w tabeli na 15 pozycję wyprzedzającą jedynie ostatniego w tabeli Mazura Ełk i bardzo zmniejszyła szanse na utrzymanie w IV lidze. Kolejne spotkanie Smoki rozegrają w niedzielę 5 czerwca, kiedy podejmą Olimpię II Elbląg.

Błękitni Orneta – Zatoka Braniewo 7:1 (4:0)
Aleksy Fabisiak 10′, Cezary Januszkiewicz 15′, Michał Duda 20′, 25′, Sebastian Dzierzkiewicz 53′, Michał Kurywczak 56′, 82′ – Marcin Śniegocki (65′)