Każdą złotówkę mnożymy razy 5

Właśnie tak budujemy przyszłość naszego miasta – mówi burmistrz Jacek Wiśniowski.

Lidzbark Warmiński nie jest dużym miastem, choć tempem rozwoju wyprzedza wiele większych aglomeracji. Przed rokiem zajął 2. miejsce w rankingu wykorzystania środków unijnych, nie mówiąc o pozyskanych dofinansowaniach z funduszy rządowych. – Właśnie tak budujemy przyszłość naszego miasta – mówi burmistrz Jacek Wiśniowski.

W Lidzbarku Warmińskim stale coś się buduje. W ostatnich latach powstały m.in. bulwary nad Łyną, amfiteatr miejski, zrewitalizowano dawny dworzec PKP, zagospodarowano suchą fosę, a większość ulic należących do Gminy Miejskiej zostało wyremontowanych. Powstała także pierwsza w historii miasta komunikacja miejska, bezpłatna i zeroemisyjna. Nie można pominąć najważniejszej inwestycji, czyli budowy infrastruktury uzdrowiskowej – tężni solankowych i Pawilonu Zdrowia.

Jesteśmy na ostatniej prostej, aby uzyskać status miasta uzdrowiskowego. Mamy niezbędną infrastrukturę, mamy certyfikaty potwierdzające zdrowotne właściwości mikroklimatu. Pozostaje tylko otwarcie zakładu przyrodo-leczniczego, którego budowa jest w zaawansowanym stadium – podkreśla Jacek Wiśniowski.

Aktualnie na terenie Lidzbarka Warmińskiego jest realizowanych lub w trakcie przygotowań do realizacji 12 inwestycji na łączną kwotę ponad 45,5 mln złotych. Większość tej kwoty, bo aż 38 mln to pozyskane zewnętrze dofinansowania. – Każdą złotówkę wydaną z miejskiej kasy na rozwój miasta mnożymy razy 5 – cieszy się burmistrz Wiśniowski Jakie inwestycje są aktualnie realizowane lub będą realizowane w najbliższym czasie?

Modernizacja infrastruktury drogowej poprzez przebudowę ulic miejskich: Grabowskiego, Kolejowej i Kanałowej, budowa infrastruktury wodnokanalizacyjnej na terenach inwestycyjnych przy ul. Astronomów, historia i piękno – ogrody Biskupa Ignacego Krasickiego. Renowacja cmentarza komunalnego w Lidzbarku Warmińskim, rozwój mobilności i transportu publicznego Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński – etap II, modernizacja infrastruktury drogowej poprzez przebudowę ulicy Polnej oraz Kolejowej w Lidzbarku Warmińskim, budowa nowej drogi łączącej ulicę Dąbrowskiego z ulicą Kolejową wraz z przebudową infrastruktury technicznej, remont kapliczki Św. Katarzyny przy ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim, renowacja wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej schodów zewnętrznych Oranżerii – pałacu letniego Biskupa Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim, uzupełnienie strefy uzdrowiskowej poprzez budowę obiektów sportowo-rehabilitacyjnych w Lidzbarku Warmińskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą, przebudowa, rozbudowa, termomodernizacja i zmiana sposobu użytkowania części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim na oddział żłobkowy i przedszkolny przy ul. Szkolnej, termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Dąbrowskiego, poprawa jakości życia mieszkańców dawnych terenów PPGR poprzez rozwój infrastruktury drogowej przy ul. Astronomów. To tylko najważniejsze aktualnie realizowane inwestycje.

Od 2015 roku, gdy zacząłem pracę jako Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, zrealizowaliśmy łącznie 179 projektów na łączną kwotę 276 mln złotych, z czego aż 170 mln to pozyskane dofinansowania zewnętrzne – podsumowuje burmistrz Jacek Wiśniowski.


Poprzedni artykułDostawca prądu dla Olsztyna został wybrany
Następny artykułZatoka chce gonić czołówkę. Dziś spotkanie z Tęczą Miłomłyn
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze