Ambitna walka szczypiornistek EKS Start Elbląg nie wystarczyła na drużynę z Kobierzyc

Za nami pierwsze spotkanie elblążanek w rundzie rewanżowej Orlen Superligi Kobiet piłki ręcznej. Niestety mimo ambitnej walki przez całe spotkanie to przyjezdne okazały się górą w niedzielnym spotkaniu.

Pechowa porażka z KPR Gminą Kobierzyce – gra elblążanek mogła się podobać

Drużyna przyjezdnych w 1 rundzie tego sezonu przegrała tylko dwa spotkania. Zawodniczki z Kobierzyc były faworytkami spotkania, jednak elblążanki postawiły mocny opór i przy odrobinie szczęścia mogło dojść do niespodzianki w spotkaniu.

Zawodniczki Romana Monta bez żadnego lęku przystąpiły do spotkania z wyżej notowanym przeciwnikiem. Już po 5 minutach przewaga EKS Start Elbląg wynosiła 5:2. Niestety w skutek zejścia z boiska Pauliny Kuźmińskiej zawodniczki z Kobierzyc doskoczyły wynik spotkania i na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. W dalszej części gry trwał wyrównany bój, a na tablicy wyników przeważał remis. Dobrze w tej części spotkania po stronie elblążanek grały Weronika Weber oraz Paulina Stapurewicz. Mimo dobrej gry nie udało się wyjść na prowadzenie i do szatni w lepszych nastrojach schodziły przyjezdne prowadząc 17:18.

O losach całego spotkania przeważył początek drugiej połowy. Elblążanki nie wyszły odpowiednio skoncentrowane i to KPR Kobierzyce skutecznie kończyły akcję za akcję. W efekcie po pierwszych 3 minutach drugiej połowy drużyna z Kobierzyc prowadziła już 5 bramkami. W pewnym momencie przewaga rywalek EKS Start Elbląg wyniosła 27:35. Końcówka należała do naszych zawodniczek jednak nie udało się zniwelować już straty ostatecznie kończąc mecz z wynikiem 33:38.

Gra elblążanek napawa jednak optymizmem przed kolejnymi meczami rundy rewanżowej.

Myślę, ze gdyby nie pierwsze 5-10 minut drugiej połowy, reszta meczu wyglądałaby zupełnie inaczej. W każdym bądź razie nie zwieszamy głów, uważam że widać progres w naszej grze i z takim nastawieniem wchodzimy w rundę rewanżową.powiedziała po meczu liderka EKS start Elbląg Paulina Stapurewicz

Było to ostatnie spotkanie elblążanek w tym roku. Początek 2024 roku rozpoczniemy od trudnego meczu u siebie z liderem tabeli KGHM MKS Zagłębie Lubin.

EKS Start Elbląg – KPR Gmina Kobierzyce 33:38 (17:18)

EKS Start ElblągCiąćka, Radojcić – Stapurewicz 7, Weber 7, Wołoszyk 5, Tarczyluk 5, Macedo 3, Głębocka 3, Kuźmińska 1, Pahrabitskaya 1, Grabińska 1, Bancilon, Owczarek, Stefańska.

KPR Gmina Kobierzyce: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Despodovska 7, Cygan 6, Wiertelak 6, Ważna 4, Smolinh 3, Drażyk 3, Melekestseva 3, Buklarewicz 2, Domagalska 2, Kozioł 2, Kucharska, Janas, Kocińska.

Poprzedni artykułRusza kolejna edycja stypendiów i Elbląskich Nagród Kulturalnych
Następny artykułKociewiacy ofiarami oszustów! Policjanci przestrzegają i apelują o ostrożność!