Koniec marzeń o Pucharze Polski. Zagłębie za mocne dla Startu

W środowy wieczór w Lubinie szczypiornistki elbląskiego Startu zmierzyły się z miejscowym Zagłębiem w półfinale Pucharu Polski. Już przed spotkaniem było wiadomo, że o wygraną będzie bardzo trudno. Rywalki zdominowały w tym roku rozgrywki w Polsce nie odnosząc żadnej porażki i pewnie broniąc tytuł Mistrzyń Polski i również jeśli chodzi o puchar są faworytem.

Początek środowego spotkania ułożył się dobrze dla Startu i elblążanki wyszły na prowadzenie 3:2. W kolejnych minutach gospodynie niestety zdominowały spotkanie i z minuty na minutę rzucając seriami budowały swoją przewagę by ostatecznie po 30 minutach mieć na swoim koncie 25 bramek przy zaledwie 8 trafieniach elblążanek. W drugiej połowie spotkanie się nieco wyrównało, ale zdobyta przez gospodynie przewaga pozwoliła im na spokojne kontrolowanie spotkania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 39:19 dla Zagłębia i to szczypiornistki z Lubina zagrają o finał Pucharu Polski, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Eurobud JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce.

Teraz zawodniczki Startu muszą skupić się na kolejnych spotkaniach i walce o zapewnienie sobie utrzymania w PGNiG Superlidze. Najbliższe spotkanie elblążanki rozegrają już w sobotę 22 kwietnia w Gnieźnie z miejscowym MKS. Ostatnie w tym sezonie spotkanie Start rozegra z kolei 29 kwietnia, kiedy podejmie Młyny Stoisław Koszalin.

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 39:19 (25:8)